1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Parti Konak’tan Trafik Şube’ye Taziye Ziyareti   
AK Parti Konak’tan Trafik Şube’ye Taziye Ziyareti   

AK Parti Konak’tan Trafik Şube’ye Taziye Ziyareti   

Yıldırım: "Kahraman Şehidimizi Unutmayacağız"   

A+A-

AK Parti Konak Teşkilatı, şehit polis Fethi Sekin'in bağlığı bulunduğu Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne taziye ziyaretinde bulundu.   AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, İzmir Adliyesi’ndeki terör saldırısında şehit düşen polis Fethi Sekin’in bağlı bulunduğu İzmir Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. Göreve yeni atanan Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan Sabancı ve Trafik Denetleme Şube Müdürü Şamil Kaymaz ile görüşen Başkan Yıldırım, “Fethi şehidimizin refleksiyle tekrar içimizde Çanakkale ruhunun yaşadığını gördük. Bu vatan için göğsünü siper edebilecek çok sayıda insanımız var” dedi.  

“İÇİMİZDE ÇANAKKALE RUHUNUN YAŞADIĞINI GÖRDÜK”

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, teşkilat olarak şehidin hatırasını yaşatmak ve geride kalan ailesine sahip çıkmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek, “Bizim başka bir vatanımız yok. Vatan için ne yapabilirsin örneklerinden birisi Ömer Halisdemir diğeri Fethi şehidimizir. İkisi de milletin kalbinde yer etti. Bugün doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine herkes bu iki ismi konuşuyor. İkisinin yaptığı da büyük kahramanlık. Şehidimiz sizin biriminizden çıktığı için sizi ziyaret etmek istedik. Fethi şehidimizin refleksiyle tekrar içimizde Çanakkale ruhunun yaşadığını gördük. Bu vatan için göğsünü siper edebilecek çok sayıda insanımız var. Fethi şehidin ortaya koyduğu cesaret büyük bir fedakarlık. Bundan sonra bize düşen hem hatırasını yaşatmak hem de geride kalan ailesine sahip çıkmak. Teşkilat olarak gücümüz neye yeterse aileye destek vereceğiz. Üzerimize düşen ne olursa yerine getirmeye gayret edeceğiz” diye konuştu.

15966929_1493981070626420_2093041917_o.jpg

“BÜYÜK BİR KATLİAMI ÖNLEDİ”

Ziyaretlerinden dolayı AK Parti Konak teşkilatına teşekkür eden Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan Sabancı ise, şehit polis Fethi Sekin’in büyük bir kahramanlık örneği göstererek katliamı önlediğini belirtti. Sabancı, “Yanlarında roketler, el bombaları, keleşler var. kafalarındaki eylem planı nasıl bir şeyse… Resmen katliama gelmişler. Rahmetli Fehti'nin orada cesur davranması büyük bir katliamı önledi. Bir de bu katliamın Türkiye genelinde doğuracağı sonuçlar vardı tabii ki. Birliğimizi bozmamamız lazım. Devlet güvenliği söz konusu olunca tek ses olmayı bilmeliyiz. Kanımızda hala o asil cevher duruyor. Fethi’nin ölümüne çok üzüldüm, ölümlerin en güzelini yaşadı. Allah bana da nasip etse keşke. Allah sonu vatan için hayırlı olacak bir ölüm nasip etsin. Şehidimizin bıraktığı emanetler var. Önce onlar için neler yapabileceğimizi konuşalım” ifadelerini kullandı.