1. YAZARLAR

  2. Burcu Kebir

  3. Becker’in Perileri, İzmir’in spor tarihine damga vuracak…
Burcu Kebir

Burcu Kebir

Yazarın Tüm Yazıları >

Becker’in Perileri, İzmir’in spor tarihine damga vuracak…

A+A-

Becker Spor, geçen yıl mayıs ayında Muğla’da yapılan play off maçları sonrasında Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’ne yükseldiğinde, doğrusu pek çok otorite takımın ilk yılını lider tamamlayacağına inanmıyordu

Ligin bitmesine bir hafta kala 37 maçta 71 puan toplayarak kendi sahasında namağlup olarak ligi tamamlayan takımımız, play off maçları sonrasında, umuyorum, “bir kadın şehri” olan İzmir’i, kadın basketbolunda Süper Lig’de temsil edecek. Bu büyük başarıya imza atan sporcu kızlarımız ve teknik ekibimize, tribünlerde desteklerini esirgemeyen gönül dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. 

Burada değinmek istediğim nokta, Becker Spor’un sportif başarısı kadar, adeta bir “sosyal sorumluluk kulübü” olarak faaliyet gösterdiği gerçeğidir. Takımımızla bugüne kadar pek çok sosyal sorumluluk projesine imza attık. Basın mecralarımızda oldukça geniş yer alan bu etkinliklerimiz, bizi farklı kılan yönlerimizin başında geliyor. Son olarak Mart ayı sonunda Dünya Down Sendromu Günü öncesinde, İzmir Down Senromu Derneği’nin takımı ile sporcularımız birlikte bir maç yaptı. Yanı sıra kanserli çocuklara yardım kampanyaları, ilk ve orta dereceli okullara spor malzemeleri yardımı gibi çok sayıda projeye dâhil oluyoruz.  Bu projelerde ana temalarımızı; kadın, kadına karşı şiddet, kız çocuklarının eğitiminin aksamaması, çocuk gelinlerin engellenmesi oluşturuyor. 

Tüm sevenlerimizin, Süper Lig’de de aynı duyarlılığımızın devam edeceğine emin olmalarını istiyoruz. Futbol başta olmak üzere spor branşlarında büyük hüsran yaşayan İzmir’i, kadın basketbolunda uluslararası bir marka yapma hedefindeyiz. Kentimiz; gelecek sezon Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Botaş, İstanbul Üniversitesi gibi basketbolda ekol olan takımları ağırlayacak. Biz de İzmir’in temsilcisi olarak bu takımlara misafir olacağız. Bu süreç kentin hem spordaki etkinliğini ve kalitesini artıracak, hem de yüksek standartta bir ekonomik ivme yaratacak. 

Bunlardan belki de çok daha önemlisi, Süper Lig ve Birinci Lig’de çok sayıda İzmirli kadın basketbolcunun mücadele ettiği ve kentin bir basketbol şehri olduğu gerçeği… Haklı olarak hep şikâyet ettiğimiz “beyin göçü” nün farklı bir versiyonu bu. “Sporcu Göçü” olarak da adlandırabiliriz. Bizim Süper Lig’de başarılı olmamız, kentteki sporcu altyapısını da güçlendirecek kuşkusuz… 

Becker Spor olarak, bir spor kulübünün, sportif mücadelenin yanında, içinde bulunduğu topluma ve o toplumun gelişimine bütüncül bir katkı verebileceğini gösterdik. Mütevazı olmaya gerek yok. Türkiye’deki kadın basketbol takımları arasında bu özelliklere sahip tek takımız. Bu özelliğimizi yeni projelerle destekleyeceğimizin sözünü şimdiden veriyoruz. 

Teşekkürler Becker’in Perileri… 
Teşekkürler İzmir… 

Önceki ve Sonraki Yazılar