1. YAZARLAR

  2. Reyhan Altın

  3. Bilinçaltı Zihninizin Kapılarını Açmak İçin Beş Anahtar
Reyhan Altın

Reyhan Altın

Yazarın Tüm Yazıları >

Bilinçaltı Zihninizin Kapılarını Açmak İçin Beş Anahtar

A+A-

Merhaba sevgili dostlar, bu hafta yaşam kalitenizi ve iç huzurunuzu artıracağına inandığım anahtarları paylaşmak istiyorum sizinle…

Bilinçaltı Zihninizin Kapılarını Açmak İçin Beş Anahtar

Başarının blokajlarını çözmek için içindeki sırları çözmekle başlamak gerekir.

Hiç herhangi bir hedefinizi  sabote eden bir şey söylediniz ya da yaptınız mı?

Ve bunu kendinizin gerçekleştirdiğini de bilebiliyor muydunuz? Mükemmel bir ilişki istiyor, ancak her seferinde yanlış olanı mı seçiyorsunuz ?. Ulaşmak istediğiniz yere asla erişemediğiniz için hayal kırıklığına uğradınız mı, sürekli kilo problemi ya da sürekli maddi sıkıntı mı yaşıyorsunuz ? Ne kadar çabalasanız da durumunuzu değiştiremediğinizi mi düşünüyorsunuz ? Sizi neyin engellediğini  anlamıyor musunuz?

Bu soruların cevapları, bilinçaltı zihninizde bulunur. Bilinçli zihnin dışında kalmışlardır, fakat bilmenizi istemediğinden değil. Çünkü zaman ayırdınız ya da kendiniz kilidini açmak için çaba harcamadınız!
 
Belki çok acı verici olacağını düşünüyorsunuz, yoksa o bilgiye erişebildiğinizi  bilmiyordunuz. Ama gerçek şu: buna erişiminiz var! Sadece bunu nasıl yapacağınızı bilmelisiniz. Ve aslında  kendinize karşı dürüst olmaya istekli olduğunuz sürece bunu gerçekleştirmek o kadar da zor değildir. Başlamak için hazır mısınız?
 
Bilinçaltı mücadelenin ortak belirtileri
 
Bilinçaltı zihniniz size her zaman sinyaller verir. Yaşadığınız bazı örnekler aşağıda belirtilmiştir:
 
 
Bazı insanlara yapılan iç kararı. Birisiyle tanışabilir ve derhal kendileri tarafından çekilir veya itilir. Bilinçaltı zihniniz geçmiş yaşam deneyimlerinden kişiyi tanımıyor olabilir veya enerji alanlarında veya auralarında gördüklerine tepki gösterebilir.
 
Huzursuz olmaya neden olan kararlar. Belli bir mesleğe çekilmiş olabilirsiniz veya bilinçaltınız bu seçimin sonucunu bildiğinde bazı durumlardan kaçınabilirsiniz. Ayrılmalar veya kötü iş anlaşmaları gibi, kötü geçen ilişkileri düşünün. Tamamen dürüst ve aldığınız tüm sezgisel sinyallere açık olsaydınız, muhtemelen o kişiyle görüşme veya girişim başlatmanın ilk saatlerinde nasıl sona ereceğini bilmek için gereken tüm bilgilere sahip olacaktınız.
Kendi Sabotaj Davranışları. Bunlar, yaptığınız veya söyleyerek, hedeflerinize ve arzularınıza karşı üretken olan sinir bozucu küçük şeylerdir. Refah istediğinizi ya da bu fazla miktarı döktüğünüzü söyleyebilirsiniz, ancak bilinçaltı zihniniz bütün çabalarınızı aşan korkuları çözümlemedi.
Alt sinyalleri yok saytığımızda, bilinçaltımız daha yüksek sesle ... ve daha yüksek sesle ... ve daha yüksek sesle karşılaşmalıdır. Sonunda, bu kronik ağrı ve hastalıkla sonuçlanır.
 
Bilinçaltı zihninize erişme
 
Sırlarla çevrelenmiş olarak yaşıyoruz..En önemli sırlarımız ise aslında kendimizden sakladığımız sırlardır. Kişisel ve manevi büyümeyi engellerler, daha fazla enerji isterler.
 
Hipnoterapi sırasında kullandığım bir teknikle bilinçaltının anahtarlarını anlatmak istiyorum.  Bilinçaltı, kendi hikayesini anlatarak, bilinçli zihnine mesajını hızlı ve kolay bir şekilde iletmesine izin verir. Hikaye, simgesel imgeler kullanarak mesajını ortaya çıkarmak için eleştirel düşünce süreçlerini atlayabilir, bu şekilde bilinç devre dışı kalabilir. 
 
Ters Metafor Beş Anahtardan oluşur, Bu aslında biraz da uyanık bir rüya yaşamak gibidir…
 
1.ANAHTAR: Hangi  sorunun çözülmesini istediğinize karar verin. Sonra bilinçaltı zihniniz bu talebe odaklanırken bir süre sakin bir şekilde bekleyin. (meditasyon yapabilirsiniz )
 
2.ANAHTAR : Sahneyi düzenleyin. Hikayenizin içeride mi yoksa dışında mı başlayacağını  seçerek başlayın. Ortamınızı düşünün veya çevrenizdeki görüntülerin aklınıza gelmesine izin verin. Geçmişinizden gelen bir anı kendini gösterirse, yeniden başlayın ve bunun bir gerçek hikaye olmasına izin verin.
 
ANAHTAR 3: Keşfetmek ve cevap aramak. Kendinize sorun: "Burada ne işim var?" Çeşitli faaliyetlerle dolaşan bir hikaye oluşturmaya devam edin. Neyin göründüğüne dikkat edin.
 Her şeyi yazın. Hikaye tamamlandığında, her ayrıntıya birer birer geçin. Bu noktada hikayeyi geliştirebilirsiniz. Detaylara dikkat edin.
 
ANAHTAR 4: Analiz edin ve yorumlayın. Hikayenin her ayrıntısına kendinize şu soruyu sorun: "Eğer bu hayatımda bir şey temsil ettiyse, ne olurdu?" Örneğin, her iki yanında uzun ağaçlarla dar bir kir yolunu yürüyor olduğunuzu fark edebilirsiniz. Analizde bunun, birçoklarının takip etmediği bir kariyer yolunu seçtiğiniz anlamına geldiğini tespit edebilirsiniz. Analizi her ayrıntıyla devam ettirin.
 
ANAHTAR 6: Hikayeyi bitirin. Hikayeyi bir bütün olarak gözden geçirin ve kendinize şu soruyu sorun: "Bu metaforla ne öğrendim? Bilinçaltım hangi mesajı ortaya çıkarmak istiyor? "
 
Bilinçaltı sırlarını çözmek hakkında daha fazla bilgi edinin
 
Bilinçaltı zihinle bir bağ kurmak, kendi kendini anlamamız ve büyümemiz için gereklidir. Aslında, birçokları tarafından iyileşme sürecinde kritik bir Anahtar olarak görülür
 
Kişisel veya profesyonel kullanım için bilinçaltına erişmek için kullanılan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, yaklaşmakta olan eğitimlerim ve bireysel seanslarla ilgili bilgi almak için bana ulaşabilirsiniz… 
 
Bilinçaltınızla bağlantıda olacağınız huzurlu ve mutlu bir hafta diliyorum…
 
Sevgilerimle,
Reyhan ALTIN
Yaşam Koçu & Hipnoterapist

Önceki ve Sonraki Yazılar