1. YAZARLAR

  2. Berna Ergin / Ajans Perisi

  3. Bir yılı daha uğurlarken
Berna Ergin / Ajans Perisi

Berna Ergin / Ajans Perisi

Yazarın Tüm Yazıları >

Bir yılı daha uğurlarken

A+A-

 

2018 için de İyimser olmaktan başka çaremiz var mı?

Pekçoğumuzun enerjilerle kafayı bozduğu dönemlerden geçerken, bu ara hayattaki en temel inancımız olan “Olumlu Düşünme Gücü “ Ne Düşünürsen Öyle Yaşarsın pratiği devreye giriyor kafamda, çok kolaymış gibi.
Elbette hepimiz zaman zaman kötümserliğin girdabına kapılıyoruz, mesela ben bu sabah kendimi kamyon söforü gibi erkeksi aceleci tavırlarla trafik canavarı gibi araba kullanırken fark ettim, toparladım. Sanırım  40 yaşıma girecegim sağlık sıkıntılarının başlayacağını düşündüğüm bir sürecten geçiyorum. Sabah aile hekimimiz beni stresten uzak dur, dert dinleme, negatif insanlarla görüşme, spor ve diyet yap gibi söylemlerle uğurlarken ben dipteydim sonra dedim ki sonda ve depresyonda olmak için çok erken “hem demezler mi Hayat 40 ından sonra başlar” diye olumlama yapıp ajansımı açtım. Bu satırları sizlere ulaştırıken de ülkem ve Türkiye ekonomisi adına da olumlamalar yapmak isterim elbette...

Etrafımda pek çok kişi, derin bir ümitsizlik ve kötümserlik içinde. Bu durumun sadece benim etrafımla sınırlı olmadığını da hissediyorum; zaten başlı başına bir kötümserlik makinesi olarak çalışan sosyal medyaya şöyle bir göz atmak bunu hissetmeye yeterli.

Diyelim ki, kötüye giden şeylerden şikâyetçisin ve mutsuzsun. Bu durumda bir kenarda durup sürekli şikâyet etmek mi daha iyidir, yoksa seni mutsuz eden şeyleri ortadan kaldırmak için mücadele etmek mi?
Britanyalı devlet adamı Churchill’e atfedilen meşhur laftır: ‘Hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz.’
Yarının bugünden daha güzel olacağına dair ümidini kaybeden insan aslında her şeyini kaybetmiştir.
O ümittir bizi yaşatan, her sabah yataktan kaldıran...
İyimser olmaktan başka çaremiz yoktur.

Umuttur yaşatan insanı, her sabah yataktan kaldıran.
Bütün okuyucularıma sağlıklı, neşeli, mutlu en önemlisi iyimser bir yıl dilerim

İlk İyimser kampanya da bizden gelsin 2018’de sizlerle de rol alalım hayatta

tasarim.jpg

BERNA ERGİN AJANS 2018 PROJELERİNDE ROL ALMA FIRSATINA,BİR FIRSAT DAHA EKLEDİK,YENİ YILA KADAR BAŞVURU YAPAN VE KAYIT OLAN HERKESE 1 AY ÜCRETSİZ MEHMET GÜLERBAŞLI (Sinematurk) ile  OYUNCULUK EĞİTİMİ 31 Aralık'a kadar geçerlidir. ( Sınırlı Sayıda )

Önceki ve Sonraki Yazılar