1. YAZARLAR

  2. Hatice Göktaş

  3. Çarpmanın Etkisiz Elemanı Gibiyim..
Hatice Göktaş

Hatice Göktaş

Yazarın Tüm Yazıları >

Çarpmanın Etkisiz Elemanı Gibiyim..

A+A-

Şimdi gideceksin ve ben arkandan bakakalacağım. Dur diyemiyeceğim, sesim çıkmayacak. Susuşlarımda saklı kalacak duygularım ne kötü... Söz geçiremeyeceğim gözyaşlarıma akacak. Saklayacağım görmeyesin diye, beceremeyeceğim. İçimde biriken ne varsa gözlerimden taşacak dışarı. Dokunmak isteyeceksin, başımı geri çekeceğim öfkeyle. Kızgınım gidişine çünkü, öfkem bir dağ gibi büyük. Ne varsa hayata dair alıp götürüyorsun benden farkında değilsin. Yada farkındasın ama değilmiş gibi davranıyorsun. Sen kendi yolunu çiziyorsun şimdi ve doğru bildiğini yapıyorsun. Bense binlerce yanlışın ortasında tek başımayım. 

Oysa beklediğim sevgiliydin sen. Yorgun günlerden damıtılmış, kimliksiz sevdalardan süzülmüş aşkımın tek sahibi. Sanki seni aramıştım yıllarcada, ararken aşk niyetine yabancı kollarda uyumuştum. Bu yüzden kimse kandıramadı beni, dindiremedi aşka susamışlığımı. Hep eksikti hep yarım.Ne yazıkki ''bu kez tamam'' dediğimdede yarım kaldığımıı görüyorum. Belkide sevmeyi beceremiyorum ben. 

Öyle ya, deli sevdalar bana göre değil belkide. Dümdüz, heyecansız, içimdeki kuşlar kanat çırpmadan ve tutkuyu kanımda hissetmeden yaşamalıyım aşkı. Buna aşk denirse tabii... Bu yarım kalmışlık duygusu yok olurmu o zaman ? 

Peki sen biliyormusun bu acıya katlanmanın ilacını ? Bu yürek sancısını ne dindirecek ? Bu geceler nasıl geçecek ? Söyle yar, içimi kor gibi yakan bu ateş nasıl sönecek ?

Acelen var biliyorum. Gideceksin, yaşanmamış zamanlarıda beraberinde götüreceksin. Bunu hiç istemiyorum. ne berbat bir duygu bu... 

İstemediğim bir şeyi yaşıyorum ve buna engel olamıyorum. benden bağımsız gelişiyor herşey. Çarpmanın etkisiz elemanı gibiyim. Yada bir savaş filminin daha ilk karesinde atılan ilk kurşunla düşüp ölen ve bir dahada hiç görülmeyen figuran... Haydi git, bu yol senin yolun. Dilediğince özgür at adımlarını...

Önceki ve Sonraki Yazılar