1. YAZARLAR

  2. Erdal Özyıldız

  3. DAR BE RABERLİK
Erdal Özyıldız

Erdal Özyıldız

Sizden biri
Yazarın Tüm Yazıları >

DAR BE RABERLİK

A+A-

Merhaba Sevgili Canlar; 

Mübârek bayram sonrası gelen Temmuz ayı, acısıyla olsun, gururuyla olsun, birden karşımıza çıkıverdi. 
İlk "sene-i devriyesi" olduğu ve etkisi devam ettiği için de hâlâ biraz şaşkınlık içindeyiz. Geçen zaman içinde, tüm millet gördü ki; "darbenin büyüğü kardeşliğimize ve birlik beraberliğimize vuruldu!" Birçok vatandaşımız, bu olaydan çok zarar gördü. Birçok mâsum insan, şehit verildi.
Öyle bir dönem yaşanıyor ki, maalesef bâzen kurunun yanında yaş da yanıyor. Geride kalan çocuklar, eşler ya yas tutuyor ya da üzerlerine yapışmış haklı veya haksız lekelerden kurtulmaya çalışıyor. Ceza evlerinde, vatan hainleri de var; bu kumpasa kurban olmuş suçsuzlar da... 

Evet, ülkemiz çok büyük bir ihânetten kurtuldu; ancak bizler, bu olanlardan ne kadar ders çıkardık? Bugün bakıyorum da sanki bu yaşanan olaylardan çok fazla ders almamış gibiyiz... 
Yine her kafadan bir ses çıkıyor ve kutuplaşma hâd safhada... 
Emperyalist güçler, "Büyük Ortadoğu Projesi"ni ne pahasına olursa olsun faaliyete geçirme niyetindeler! Bundan da vazgeçmeyecekler. 
Peki, biz vatanımızı korumaktan vaz mı geçeceğiz?! 
Amerika ve İsrail'in, dünyayı tek elden yönetmek uğruna, bölgeyi kan gölüne çevirmelerine göz mü yumacağız?! 
Köpekler, köpekliğinden vazgeçmezse; Türk töresinden vazgeçer mi?! 

Vallâhi, billâhi, dünyanın bütün orduları gelse de biz bir olduktan sonra nâfile! Arkasında Allah olanın, mağlûp olduğu nerede görülmüş?! 

İşte bunun için bundan sonra ne olursa olsun, bizim bir ve bütün olmamız gerekiyor! Hiçbir silah, fitne ve fesadın verdiği zarar ziyânı, Türk milletine veremez! 
Birbirinizi kırmayın, kalplerinizi yaralamayın. Bir olun ki; diri olalım. Diri olun ki; fitneye karşı koyalım! Unutmayın; "asrın en büyük tehlikesi, fitnenin yol açtığı bozgunculuktur!" Bozgunculuğun çâresi, bir olmaktır. Yan yana olmaktır. Allah için ve vatan için yan yana gelenin, sırtı yere gelmez! 

Haydi o zaman, ''zâlimin zulmü bitene kadar, mazlumun âhı dinene kadar, bastığımız toprağa girene kadar, gelin bir olalım, can olalım!'' 

Önceki ve Sonraki Yazılar