1. YAZARLAR

  2. Erdal Özyıldız

  3. Düştüğü yerden kalkmak...
Erdal Özyıldız

Erdal Özyıldız

Sizden biri
Yazarın Tüm Yazıları >

Düştüğü yerden kalkmak...

A+A-

Değerli Canlar,

Türkiye dünyada en güçlü milli kimliği olan bir millettir.

Türkiye dünyada İslam sancaktarlığı yapmış kimliği olan bir millettir.

Türkiye dünyada büyük bir imparatorluk geçmişi kimliği olan millettir.

Bu sebeple bil cümle alem bu kimliklere sahip bir milletin ilerlemesini ve kalkınmasını istemezler.

Türkiye’nin güçlü bir ülke olması ne küresel güçlerin, ne de bölgesel güçlerin işine gelir.

Bu sebepledirki bizlerin önüne bakmamızı,gelecek planları yapmamızı zinhar istemezler.

Arazi coğrafyasının, tarih coğrafyasının, kültür ve din coğrafyasının tam ortasında bulunan Türkiye, bu özellikleri sebebiyle, Balkanlar üzerinden Avrupa ile, Kafkaslar ve Orta Asya üzerinden Asya ile, Ortadoğu üzerinden Arap yarımadası ve Afrika ile ilgilidir.

Bu sebepledirki aslında aynı örf ve adetlere bağlı,bir yürekte sonsuz merhameti taşıyabilen biz gibi bir milletin,kendi sınırlarımız dışındaki başka milletlerle hasbihalimizi hoş görmemekte ve sürekli bir engelleyişle araya nifak ve ayrılık sokarak bizleri onlardan ayrı bırakmışlardır.

Milli kimliğimiz, İslam kimliğimiz ve İmparatorluk kimliğimiz sebebiyle birçok ülkenin emperyal gayeleri önündeki en önemli potansiyel tehlike Türkiye’dir. 

Kendi fikir ve ideolojileriyle aynı olan milletlerle ülkeleri arasındaki sınırlar kaldırılmakta.Düşünceleri kendileriyle örtüşmeyen milletlerle de güçlendirilmiş sınırlar, yaptırımlar, ambargolar konulmaktadır.

Heleki bu üç kimliğe sahip bizim gibi üstün bir maneviyatı olan bir milletede kumpaslar hazırlanmakta ve ali cengiz oyunlarıyla oyalamaktadırlar.

Ey Canlar,

Sömürü ve zalimliklerle var olan milletler bazı ülkelere ambargo koyarlar ve sebebi olmadan hiç ummadığın bir anda o ambargoyu kaldırılar.Bunun sebebi nedir söyleyeyim.

Çünkü o ülke bir anda cesaretlenip ambargo uygulanarak yoksun bırakıldığı ürünü kendi üretme peşine gider ve de üretir.İşte bu emperyalist güçlerin en büyük korkusudur.Çünkü o isterki seni yoklukla terbiye etsin.O isterki sen her daim kendisine muhtaç olarak yaşıyasın.Bütün mazlumlar gibi köşeye sıkışıp yavaşça hasta olasın.

İşte bu sebeple her millet düştüğü yerden kalkmayı öğrenmelidir.

Düşünce daha güçlü kalkamayı öğrenen bir millet günü gelince kendisine yumruk atanı nakavt etmeye de muvaffak olacaktır...

Erdal Özyıldız

Önceki ve Sonraki Yazılar