1. YAZARLAR

  2. Erdem Yazıcı

  3. Facebook Videolarında “Ara Reklam” Dönemi!
Erdem Yazıcı

Erdem Yazıcı

köşe yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Facebook Videolarında “Ara Reklam” Dönemi!

A+A-

Facebook, platformda video paylaşım oranın üst düzeyde olduğu şu günlerde,Facebok videolarda ara reklam almaya hazırlanıyor.Bilindiği gibi dünyada kullanım olarak  en çok tercih edilen sosyal medya platformu Facebook, kullanıcılarının paylaştığı videolara artık “ara reklam” alacak. Video izlenmeye başladıktan  20 saniye sonra görülecek ve tek seferde 15 saniye sürecek. 90 saniyeden kısa olab videolarda bu özellik kullanılmayacak.

Youtube'da olan sistem mantığı ile çalışaçak olan Facebook videolarında reklam veren  kullanıcılar reklam gelirinden %55 bir  pay alacak. Facebook gelirin %45’ni alacaktır.

Facebook, son zamanlarda  platformdaki videoları  ön plana çıkarmak için yeni düzenlemeler getirdi. .  360 derece video ve canlı yayın özelliklerini kullanıma sunmuştu.

Facebook’un kendi verilerine göre, facebook üzerinde günde 100 milyon saat video izleniyor. Yeni "ara reklam" modeli ile Facebook’un genişleyen video arşivi, Youtube’da kullanıcılarına sunduğu gibi bir kazanç kapısı haline gelecek. Yeni Uygulama ile reklam verenler hedef kitlesine daha etkili ve hızlı şekilde ulaşmış olaçak.Bu durum her ne kadar sayfa ve özgün içerik paylaşım yapan kullanıcıların hoşuna gitse de,reklamsız video izlemek isteyen kullanıcılar için hayli bir huzursuz bir durum meydana getirecektir :)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar