1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. HEİMTEXTİL’e TETSİAD’a YOĞUN İLGİ
HEİMTEXTİL’e TETSİAD’a YOĞUN İLGİ

HEİMTEXTİL’e TETSİAD’a YOĞUN İLGİ

Dünya ev tekstili sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan Heimtextil, 66 ülkeden 2 bin 925 firmaya kapılarını açtı. 245 firma ile fuara en çok katılım gösteren üçüncü ülke olan Türkiye’ye ise ilgi yoğundu.

A+A-

Almanya’nın Frankfurt kentinde başlayan ve alanında dünyanın en büyük uluslararası ticaret fuarı olan Heimtextil’ de duvar, banyo, cam, mutfak ve masa tekstili ile yatak örtüsünden, dekoratif ürünler, duvar sistemleri, iplik, perde, ev tekniği, ev tekstili ve ev aksesuarlarına kadar pek çok ürün ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Aynı zamanda yüksek teknolojiye sahip dijital baskı makineleri de fuar alanında sergilenenler arasındaydı.

Türkiye’nin Heimtextil fuarına 245 firma ile en çok katılım gösteren üçüncü ülke olmasının büyük başarı olduğunu ifade eden Türkiye Ev Tekstili Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TETSİAD) Başkanı Ali Sami Aydın; “Heimtextil Fuarı gibi muhteşem bir uluslararası organizasyona 245 üyemiz ile katılıyor olmaktan büyük gurur duyuyoruz.  Türk ev tekstilinin gücünü burada dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere sunuyoruz. Bu alanda sektöre dair konularda görüş alışverişinde bulunabilmek ve özel tasarımlarımızı, yeniliklerimizi tanıtıyor olmak hem Türkiye hem de ev tekstili için önemli adımlardır. Heimtextil fuarı çok başarılı geçiyor. Firmalarımıza ise ilgi oldukça yoğun ve bu gerçekten etkileyici…” şeklinde konuştu.

unnamed-094.jpg

 

 

TÜRK EV TEKSTİLİ BIR DÜNYA MARKASI

 

Türk Ev Tekstili piyasasını ve bu piyasada faaliyet gösteren firmaları yurt dışında tanıtmakla birlikte, Türk Ev Tekstili’ nin bir dünya markası olacağına vurgu yapan TETSİAD Başkanı  Ali Sami Aydın sözlerine şunları ekledi.

“Heimtextil fuarı ile Türk Ev Tekstili sanayicileri ve işadamlarının yanı sıra, diğer ülkelerdeki sektör firmalarıyla ve organizasyonlarla da iletişim ağını güçlendiriyoruz. Bizim amaçlarımızdan biri de bu piyasada faaliyet gösteren firmaların yurt içi ve yurt dışı tanıtımlarını en iyi şekilde yapmaktır. Heimtextil gibi alanında dünya lideri olan bir fuarda Türk Ev Tekstil’ini en iyi şekilde tanıtmak ve bir dünya markası haline getirmektir. ”