1. YAZARLAR

  2. Serap AKYOL AKSÜYEK

  3. İnanmakla başlar her şey…
Serap AKYOL AKSÜYEK

Serap AKYOL AKSÜYEK

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

İnanmakla başlar her şey…

A+A-

Ne kadar kötü olursa olsun gidişat, yoktan varolan bir milletin çocuklarıyız biz. Tarihine bu denli büyük bir kurtuluş mücadelesi yazılmış kaç millet, kaç devlet var bu dünyada? Unuttuğumuz, ya da bize unutturulmak istenen bu aslına bakılırsa. 
Temmuz 2015’ ten bu yana tırmanan terör olayları ile her sabaha yeni bir şehit haberi ile uyansak da, yaşanan her olay mücadele azmimizi, yaşama sevincimizi biraz daha azaltsa da, en ufak bir kıvılcım büyük bir ateş olmaya, tekrar kenetlenmeye, mücadele etmeye ve bize gerçekten kim olduğumuzu hatırlatmak için yeterli. 
5 Ocak Perşembe günü İzmir Adliyesi’ ne düzenlenecek olan hain terör saldırısını önceden farkeden trafik polisi Fethi Sekin, umutları tükenmiş yüreklerimizde, gösterdiği kahramanlıkla bir kıvılcım oldu, büyük bir ateşi körükledi. Şehit polisin kahramanlığı, bizlere Atalarımızın kahramanlığını ve o kahramanlığın genlerimizdeki mevcudiyetini bir kez daha hatırlattı. 
Kürt kökenli polis memurumuz Fethi Sekin’ in “Türkiye Cumhuriyeti” ne aidiyet duygusu ve bu uğurda gözünü kırpmadan canını vermesi, ağır silahlarla donanmış 3 teröristle göğüs göğüse çarpışması, Türk’ ün deli cesaretini, içte ve dışta, bu ülke üzerinde kanlı planları olan herkese bir kez daha gösterdi. 
Fethi Sekin, o gün sadece büyük bir faciayı önlemekle, birçok hayatı kurtarmakla kalmadı, aynı zamanda hepimize kim olduğumuzu bir kez daha hatırlattı. Umut oldu, ışık oldu, kendimize gelmemizi sağladı. Bize tüm dünyaya kafa tutan Atalarımızı hatırlattı. Evet biz yoktan var olan, tüm imkansızlıklara rağmen tüm dünyaya kafa tutan bir milletin evlatlarıydık. Atalarımızın bize kanlarıyla sulayarak emanet ettiği bu vatan, hain pusularla, kalleşçe arkadan doğrultulan silahlarla teslim edilemezdi, edilmeyecekti. 
Tıpkı 102 yıl önce olduğu gibi, bir kez daha İzmir’ den yakılan bu ateş, bu karşı çıkış, bu cesaret, bu vatan ve millet sevgisi, tüm yurdu etkisi altına almaya başladı. İzmir teslim olmadı, İzmir’ li şehidine ve ailesine sahip çıktı, kendi içinde kenetlendi, tüm ülkeye örnek oldu. 
Bu ülke bağrında şüphesiz nice Fethi Sekin’ ler barındırıyor. Türk milletini böleceğini, oyuna getireceğini düşünenler için Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün 15 Temmuz 1921’ de söylemiş olduğu söz hala geçerliliğini koruyor. Yeter ki inancımız kaybetmeyelim. 
Ne demişti Ulu Önder
“Türk milleti şuurla ve bunca bin senelerin açtığı devasız yaraları acele tedavi etmek ıstırabiyle, hakikat denilen cevheri bulmuş olduğuna inanarak, uzun adımlarla kurtuluş aramaya karar vermiştir. Bunun önüne sed çekmek isteyeceklerin âkıbeti Türkün kuvvetli ayakları altında ezilmektir.”

Önceki ve Sonraki Yazılar