1. YAZARLAR

  2. Burcu Kebir

  3. İzmir, basketbol markası olmaya hazır mı?
Burcu Kebir

Burcu Kebir

Yazarın Tüm Yazıları >

İzmir, basketbol markası olmaya hazır mı?

A+A-

İzmir, son 20 yılında sportif başarıda büyük hüsranlar yaşadı. Başta futbol olmak üzere takım sporlarında büyük bir ivme kaybı yaşayan İzmir’in son yıllarda üzerindeki ölü toprağını attığına tanık oluyoruz. Çok değil birkaç yıl öncesine kadar Amatör Küme’ye kadar düşen Göztepe, bugün iyi yönetişimin gereklerini yerine getirmesi ve camiasının tek yumruk olması ile 14 yıl aradan sonra yeniden Süper Lig’e yükseldi.

Altınordu, bu sezon kaçırdığı Süper Lig fırsatını, eminim, gelecek sezon elinden bırakmayacak. Keza önümüzdeki sezon 2. Lig’de mücadele verecek olan Altay, birkaç yıl içinde yeniden Süper Lig’in kapısını zorlayacak.

Göztepe’nin kuruluş yıldönümü olan 14 Haziran’da, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu’nun müjdesi, İzmir’in sportif başarısına olan inancımızı daha da perçinledi. Sarı-kırmızılı kulübe 92. yaş günü hediyesi de olan açıklamada kıymetli Başkanımız, Torbalı'da yapılacak alt yapı tesislerine yüzde 50 oranında katkıda bulunacaklarını, bu işin bedelinin ise yaklaşık 7 milyon lira olacağını açıkladı. Aziz Başkanımızın, Göztepe’nin alnının teri ile hak ederek kazandığı bu hediyeyi, aynı alın terini döken takımlarımız için de esirgememesi en büyük dileğimiz… Göztepe gibi, kendi branşı olan kadın basketbolunda Süper Lig’e adını yazdıran Bornova Becker Spor’un, aynı müjdeyi başkanımızdan beklediğini de unutmayalım. Projelerimiz hazır…

Hep vurguluyoruz…

Futbolun yanında, İzmir’de çok belirgin bir kültürü olan basketbol da yeniden yükseliş içinde. Kadın basketbolunda Süper Lig’e yükselen takımımız Bornova Becker Spor, bu ligde kalıcı olacağının sinyallerini şimdiden veriyor. A Milli Kadın Basketbol Takımımızda çok başarılı sonuçlara imza atan Ceyhun Yıldızoğlu ile anlaşarak, İzmir’i kadın basketbolunda marka yapma hedefimiz için önemli bir adım attık. Bunu başaracağımıza samimiyetle inanıyoruz.

Neden mi?

Çünkü İzmir’in bir “kadın şehri” olduğunu vurguluyoruz hep… “Özgürlükler şehri” olarak tanımlıyoruz. Çoğu kimse farkında olmasa da basketbola çok önemli ilgi gösteren ve çok başarılı basketbolcuları yetiştiren İzmir, artık kendi temsilcisi Bornova Becker ile temsil edilecek. Ceyhun Hoca ve öğrencilerinin İzmir’e şampiyonluk getirmeleri, hatta Euroleague başarısını tattırmaları çok uzak bir hayal değil artık…

Sporun aynı zamanda büyük bir ekonomik girdi olduğunu hatırlarsak, Becker’in başarısının İzmir’imize dikkat çekici bir kaynak girişi sağladığı da rahatlıkla görülecek.

Bornova Becker kendisine güveniyor…

Gelecek güzel günlere inanıyor…

Bunun için her türlü özveriye de hazır…

İzmir’in kızları, bu kentin adını Türk basketbol tarihine altın harflerle yazdırırken; başarısını armağan ettiği şehirden de aynı ilgiyi, aynı sevgiyi, aynı desteği görmek istiyor.

5 Haziran’da Medya Ege’deki yazımın başlığı, “Güzel İzmir’in yalnız takımı…”ydı… Aradan geçen iki haftada, kızlarımızı yalnız bırakmayan, kulübümüze sahip çıkan çok sayıda mesaj aldık. Hepsine teşekkür ediyoruz. Bu güzelliklerin, takımımıza maddi desteğe dönüşmesi ise kuşkusuz en büyük dileğimiz…

Önceki ve Sonraki Yazılar