1. YAZARLAR

  2. Berna Ergin / Ajans Perisi

  3. İZMİR SÖZ KONUSU OLUNCA BOL MEKAN, BOL OYUNCU,  AZ BÜTCE...
Berna Ergin / Ajans Perisi

Berna Ergin / Ajans Perisi

Yazarın Tüm Yazıları >

İZMİR SÖZ KONUSU OLUNCA BOL MEKAN, BOL OYUNCU,  AZ BÜTCE...

A+A-

FİLM ,SİNEMA, REKLAM YAPIM SEKTÖRÜNDE ÖZELLİKLE YAZ AYLARINDA İZMİR PLATODUR.

İyi hoş ama emeğinin karşılığını alamayacaksan zaman ve emek verme zahmetine girilir mi ?

Bizim gibi oyuncu ajansları, proje bekleyen pek çok kalp atışını sektöre duyurmak adına çırpınırken, çalışmaları sıfır maliyete getirmeye çalışan zihniyetlerle temasa girdiğinde beyni yanar.

En iyisi kürekle kazımaktır bu emek hırsızlarını. Dizi çekeceğiz manken var mı ? Film yapıyoruz çocuk oyuncu lazım. Reklam çekimleri için fgr gerekiyor derken iş  bütçe konuşmaya geldiğinde yokluk çeken vah vah diyen yeri geldiğinde  mangalda kül bırakmayan havalı artist takımı bi zahmet defolsun gitsin.

Sözüm meclisten dışarı tabi. Sürekli çalıştığımız, tanıdığımız, bildiğimiz üstelik piyasada da bilinen arkalarından konuşturmayan her emeğin karşılığını zamanında ödeyenlere lafım olmadı ğı gibi, çiçeklerle karsılayasım var. Kavak Yelleri dizisi çalışanları mesela yıllarca İzmir Urla pek çok mekanda çekimler yaptılar. Hep sevgiyle ,saygıyla karsılandılar ve diziye etkisi enerjisi yansıdı bu güzel takımın. Konakladıkları otellerden, yiyip içtikleri her yerden aldıkları hizmetin karşılığını vererek ayrıldılar. Sponsor olacağınız ekip, yapımcı  ve isimler de ne denli  önemli tahmin edersiniz.

Bir de herkese mavi boncuk dağıtanlar var, onlar kendilerini bilir. “Bu diziye elbette tüm oyuncuları sen vereceksin”” ben senden başka kimse tanımam, önermem” diyenlerin de röntgenini çekmişsinizdir çoktan. Sanki böyle bir beklentiniz  varmış gibi. Ben şahsen ekip ruhundan yanayım. İzmirdeki tüm meslektaşlarım kazansın, oyuncuları değerli projelerde yer alsınlar. Herkesin bir rızkı vardır ve çalışan kazanır. Emek veren herkesi sektörümüzde egolu ve acımasız olanlardan koru Allahım...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar