1. YAZARLAR

  2. Ayşe Baltacı

  3. Kirpik Lifting nedir?
Ayşe Baltacı

Ayşe Baltacı

Yazarın Tüm Yazıları >

Kirpik Lifting nedir?

A+A-

1. Kirpik lifting nedir?

Kirpik lifting, kirpiklerin belirli bir süre içinde kalıcı olarak kıvrık kalmasını sağlayan kozmetik işlemdir.

2. Kirpik lifting ne kadar süreyle kalıcıdır?

İlk defa yapıldığında ortalama 1 – 1,5 ay; ikinci veya üçüncü defa yapıldıktan sonra ortalama 2 – 3 ay süreyle kirpikleriniz kıvrık kalır. Belirtilen sürenin sonuna geldiğinizde kirpiklerinizin kıvrıklığın açıldığını ve eski haline geldiğini görürsünüz.

3. Kirpik lifting nasıl yapılır?

Yaklaşık 1 saat süren kirpik lifting işleminde, kirpikleriniz uygun boyda bir kirpik bigudisine sarılarak solüsyon uygulanır. İki ayrı solüsyon işlemi arasında kirpikleriniz hava ile temas etmeyecek şekilde maske ile korunur.

4. Kirpik lifting işleminde kirpiklerimin zarar görme ihtimali var mıdır?

Kirpik lifting işlemi mutlaka bir uzman tarafından uygulanmalıdır. Kirpik bigudisi, kirpik boyuna uygun seçilmez ise kirpikler gereğinden çok fazla kıvrık ya da çok az kıvrık olabilir. Kirpiklerin bigudiye tutturulması işlemi tek tek ve özenle yapılmaz ise kirpiklerin uçlarının kırılması ihtimali vardır. Ayrıca uygulanan solüsyonların taze olması çok önemlidir. Son kullanma tarihi geçmiş ya da ağzı açık kalmış; dolayısıyla bozulmuş solüsyonla yapılan işlemlerde gözler mikrop kapabilir, kirpikler yanarak okside olabilir.

5. Kirpik lifting işlemi yapıldıktan kaç gün sonra duş alabilir, havuza, denize girebilirim?

Kirpik lifting işlemiyle aynı gün dahi bu faaliyetlerde bulunabilirsiniz; saç permasında olduğu gibi suyun bir zararı yoktur.

6. Kirpik lifting işlemi ile aynı gün kirpik boyama işlemi de yaptırabilir miyim?

Şayet kirpikleriniz açık renk ise kirpik lifting işlemi esnasında kirpik boyama işleminin de yapılmasını özellikle tavsiye ederiz. Aksi halde göz kapağınıza paralel olmasına rağmen, açık renkli oldukları için kirpikleriniz yine fark edilmez kalabilir. Ayrıca kirpik boyama işlemi kalın ve esnek olmayan kirpik yapısı için kirpik liftingten önce yapıldığı zaman yumuşatıcı bir rol oynar.

7. Kirpik lifting için kullanılan malzemelerin sağlığa zararları var mıdır?

Kirpik lifting işleminde kullanılan tüm malzemeler hipo-alerjiktir, göz hekimi onaylıdır. Fakat bizler yine de merkezimize ilk defa gelen misafirimize herhangi bir maddeye alerjisi olup olmadığını sorarız. Bu konuda pozitif bilgi alıyorsak, permada kullanacağımız tüm malzemeyi 2-3 dakikalık sürelerle cildine uygular, malzeme cillten arındıktan sonra 24 saat bekletiriz. Şayet kişide bir alerjik reaksiyon gözlemiyor isek, işlemi ertesi gün tam anlamıyla uygularız.

8. Kirpik lifting işlemini bir defa yaptırdıktan sonra hep yaptırmam gerekir mi?

Bize en çok gelen sorulardan biridir. Genellikle kişiler bu işlemi yaptırdıktan sonra zaman ilerledikçe ne olacağına dair endişe duyarlar. Halbuki uygulamanın üzerinden zaman geçtikçe, kirpiklerinizin yavaş yavaş açılması dışında herhangi bir değişiklik farketmezsiniz. Dolayısıyla 2 ayda bir yenileyerek kullanabilir veya bir daha yaptırmayabilirsiniz.

aaa-006.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar