1. YAZARLAR

  2. Meltem Tuna Kırcılar

  3. “NEDEN İŞ GÜVENLİĞİ”
Meltem Tuna Kırcılar

Meltem Tuna Kırcılar

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

“NEDEN İŞ GÜVENLİĞİ”

A+A-

Projelerimizde güvenli çalışma hepimizin yararınadır. Ortamı sağlıklı ve zararsız olarak tutmakla pek çok şey kazanabiliriz. İşveren için bunun bir nedeni, önündeki kar veya zarardır. Ama başka bir önemli neden daha, mutluluk ve belki mali destek için işverene güvenen diğer insanlardır. 

Bundan başka nedenler de vardır.  Hobileriniz, yapmaktan zevk aldığınız uğraşılar gibi. Belki en sevdiğiniz hobiniz, balıkçılık, avlanma, bir tekne, yeni bir tekerlek seti, uzak diyarlara bir gezi, bir okulu kazanma veya bitirme, erken emeklilik, gereğinde başvurulacak iyi bir banka hesabınız olabilir.

Kazasız ve muntazaman bir maaş bordrosunu devam ettirmek, hayatta önemli hedeflerin gerçekleşmesi yönünde çok şey kazandırır. 

Şu anda yapabildiğiniz ve size güç kazandıran her şeyi düşünün. Sonra da aynı şeyleri eksik bir el, bir kol, bir bacak veya bir gözle yapmayı denediğinizi düşünün. 

Bir engelli çalışan için hayattaki önemli kişisel hedeflerine ulaşmak imkansız değilse de çok zordur. 

İş güvenliği uygulamalarının ve kurallarının sizi “kuşattığını” veya “kişisel özgürlüğünüzü kısıtladığını” düşünmeyin. Onları, sizin özgürlük ve yeteneklerinizi sürdürmenize yardım için dizayn edilmiş olumlu şeyler olarak düşünün. Böylece, hayatta en çok istediğiniz şeyleri elde etmek için en yüksek şansa sahip olacaksınız. 

Riskli bir alışkanlık veya işinizdeki tehlikeli bir koşul, sizin geleceğiniz ve özgürlüğünüz için bir tehdittir. 

Kazasız ve verimli bir şekilde çalışmak, sizi bulunduğunuz yerden hayatta olmak istediğiniz yere doğru götüren en güvenli yoldur. 

Soru ve önerileriniz için:     meltem@unlemosgb.com

Önceki ve Sonraki Yazılar