1. YAZARLAR

  2. Bilal Özer

  3. SAÇLARINIZLA BARIŞIK RENKLER
Bilal Özer

Bilal Özer

Yazarın Tüm Yazıları >

SAÇLARINIZLA BARIŞIK RENKLER

A+A-

Merhaba sevgili okurlarım bugun sizlere teninizle saç rengi ve makyaj uyumları hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

Doğal saç renginden vazgeçerek saçını boyatmak isteyen bayanlarımıza doğal saçına yakın bir renk tonu ile saçlarını boyatmasını öneririm. Şu renk “moda” alayım kullanayım diye düşünmemek lazım. Çünkü saç rengi değiştirmek için bir sürü kraterler var. İlk önce bir uzmana danışarak cilt tonunuza uygun bir saç rengi tonu bulun. Daha sonra o saç renkleri nin kartelasına bakarak bir iki ton açık veya koyu bir rengi tercih edin. Eğer hoşunuza giden saç rengi ten rengine uyumlu değil ise saçlarınıza gölge attırın ve ten rengine uyumlu hale getirin.

Doğal Saç Renginize Yakın Bir Ton Kullanın!

Eğer ten rengine uygun olmayan bir saç boyası kullanırsanız garip bir görüntü elde edebilirsiniz. Saçlarınız teniniz ile bütünleşmeyip kötü bir hal alabilir. Bu yüzden ten rengine uyum veya saç renginize uygun bir makyaj ile bir bütünlük yakalayın. Saç rengine uygun olmayan bir makyaj sizi daha yaşlı veya yorgun gösterebilir. Sönük kalmamak daha enerjik bir görüntü için uyum şart.

Saçlarınızı boyatırken parlak ve ışıltı saçan tonları tercih edin.! Güneş ışığı vurduğunda saçlarınızda yansıma oluşsun. Renk pigmentleri öyle doğal olsun ki saçlarınızda doğal bir ışıltı oluşsun. Bu sizin saçlarınızın doğal bir renge sahip olduğunu gösterir. Böylelikle boya mı değil mi pekte anlayan olmaz. Bunun için de ten rengine uyum şart. Çünkü ten renginiz saç renginize uyumlu dünyaya gelirsiniz. Bu yüzden yakın tonlar kullanmak, bir bütünlük yakalamak sizin doğal olduğunuzu gösterecektir.

Açık Tenliler için Renk Tercihi ; Esmer veya sarışın, Kızıl veya kahve. İşte sorun burada hangi renk saç boyası tercih edeceksiniz. Bu o kadar kolay değil. Diyelim ki sarı bir saç rengi istiyorsunuz. Doğal saç renginiz açık kahve ise eğer ten renginiz pembemsi bir görünümde ise işte sizin saç renginiz altın sarısı olmalı. Bu saçlarınızı daha parlak gösterecek ve yüzünüze ilk bakışta canlı bir cilt tonu göreceklerdir.

Koyu Tenliler için Renk Tercihi ; Eğer koyu bir ten rengine sahip iseniz, koyu saç rengi tonları tercih etmelisiniz. Mesela sizin için koyu çikolata kahveler, kızıl çikolata kahverengi tonları çok uygundur. Kahvenin zengin tonları ile de şaşırtıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Eğer çok koyu bir ton istemiyorsanız kahve karamel tonları veya doğal koyu sarı tonları sizin için tercih edilebilir.

Saç Renginin Göz Rengine Etkisi Büyük

Eğer gözlerinizi ön planda tutmak, daha gizemli daha güzel bir görüntü vermek istiyorsanız; Kahve gözleri daha açık göstererek göz yanılmasına neden olan saç rengi tonları kullanarak koyu kahve gözlerden kurtulabilirsiniz. Busaç renkleri açık karamel, kül kahve tonları, kül sarı tonları işe yarar.

Örneğin yeşil bir göz renginiz var ve daha koyu görünmesini tercih ediyorsanız; koyu sarı tonları ve kestane kahve tonları tercih edilmelidir. Alternatif olarak sizlere orta koyuluktaki kızıl tonlarını da önerebilirim.

Evet değerli okurlarım bugün bir yazımın daha sonuna daha geldik sizleri güzel günlere bırakıyorum bütün güzellikler sizlerle olsun.. 

Bu yazı toplam 5619 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar