Damla Balcı

Damla Balcı

Yazarın Tüm Yazıları >

Sevmek…

A+A-

 

Uzanıp ta tutamamaktır o eli, cesaret edipte konuşamamaktır, heyecanlanmaktır aslında. Sevmek gözlerine bakamamaktır, utanabilmektir aslında.

Sevmek biraz saflık halidir, bilmeden onun için bir şeyler yapmak istemektir, sonunu bilmeden ne sonuçlar doğuracağını hiç bilmeden hem de…

Saf ve tertemiz sevenler hep bir yanı bitik olurlar, hep bir yanı eksik kalırlar. Evet, bazı insanlar çok sevilmeyi hak etmiyorlar demek ki.

Şimdi bu Ülkenin bir ucunda sen, diğer ucunda ben… Sana ulaşmak istedikçe duvar oluyor bazı şeyler önüme, sana gelmek istedikçe yollar uzun uzun uzuyor… Yaptıklarının üzerini çizmek, görmezden gelmek istiyorum ama el kalem tutmuyor ve yeni bir sayfa yepyeni bir sayfa açayım diyorum boş sayfam kalmamış. Göz yumulmuyormuş bazı şeylere bu yüzdenmiş yolların uzaması, elimin kalem tutamaması ve boş sayfa bulamayışım hepsi bu yüzden…

Vakit susmak vaktiymiş, bazı şeylerin konuşulmaması gerekiyormuş, geçmişin kötü şeylerini ve geleceği olmayan şeyleri… Susmakmış en büyük ve en ağır cevap, susmak!!

Şimdi dinlediğim bir Türkü’ye dahi yakışmıyorsun çünkü o kadar yakışıksızsın artık gözümde ve yüreğimde… Hiçbir şarkı sözü artık sana çıkmıyor çünkü artık bir hiç değerindesin…  Bir hiç!

Bu gün şunu anladım “Sevmek, ihanete uğramakmış meğer!”

Önceki ve Sonraki Yazılar