1. YAZARLAR

  2. Ata Benli

  3. Temmuz Sessizliğini Hangi Sanatçı Bozacak?
Ata Benli

Ata Benli

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Temmuz Sessizliğini Hangi Sanatçı Bozacak?

A+A-

Merhabalar. Geçtiğimiz haftalara oranla müzik olarak daha kısır bir döneme girdik gibi görünebilir. Yaz parçalarını birer birer yayınlayan sanatçılar son kozlarını piyasaya sürmek için gün sayıyorlar. Gelin dilerseniz Temmuz ayını ortaladığımız hafta kimler bizlerle buluşmuş hep beraber bir göz atalım.

Kutsi Yapma Dedim Sana ile Yaza Hazır

Yaz mevsiminin gelişini kıpır kıpır parçalardan ve TV’de “Doktorlar” dizisinin tekrarı yayınlanmaya başlayınca anlarız. Bu iki kriteri sağlayan Kutsi ise yepyeni parçası “Yapma Dedim Sana” ile bizlerle. Sesine ve tarzına has yorumuyla yine adından oldukça fazla söz ettirecek olan Kutsi, zamanlamasıyla tüm hayranlarının yine beğenisini aldı. Başarılı söz yazarı ve besteci Altan Çetin yine bu parçanın arkasındaki değerli isimlerden biri oldu. Aranjeleriyle birçok sanatçının parçasına can veren Sezgin Gezgin yine harika bir iş çıkarmış. Klibiyle aynı anda yayında olan parçaya tüm dijital müzik platformlarından ve netd müzik YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

Emir & Erdem Kınay’dan Şahane Yaz Hiti

Son dönemde en başarılı aranjörlerden biri olan Erdem Kınay, bu sefer Emir’in yeni parçası “Sıkıntı Yok” ile ortalığı kasıp kavurmaya hazır. Güçlü sesi ve kusursuz yorumuyla parçanın altından kalkmayı bilen başarılı şarkıcı Emir, “Sıkıntı Yok” diyerek dertleri tasaları unutturmaya kararlı. Sözleri şarkıcının kendisine ait olan eserinin klip yönetmeni ise Erdi Sevinç. Şimdiden iyi bir izlenme oranına ulaşan parçayı tüm dijital müzik platformlarından dinleyebilirsiniz. Parça dilinize dolanırsa otomatik oynat diyerek tekrar tekrar dinlemeniz önemle tavsiye edilir.

Ömür Gedik Hayvanları Yine Unutmadı

İnsanoğlunun sahip çıkması gereken en büyük değerlerden biri olan hayvanların haklarını en çok savunan ünlü isim Ömür Gedik. Kendisini öncelikle bu hassasiyeti herkese aşılamaya çalıştığı için tebrik ediyorum. Kendi kadar güzel sesiyle de bizi büyüleyen Ömür Gedik, son parçası “Gece Hayvanı” ile yaza merhaba diyor. Seslendirdiği çoğu şarkıda olduğu gibi yine söz ve müziği kendisine ait olan bir parçayla karşımızda. Düzenlemesi Caner Karamukluoğlu’na ait olan “Gece Hayvanı”’nın klip yönetmeni ise tanıdık bir isim olan Behzat Uygur. Şarkı şimdiden dilime dolandı bile. Kendisine yaz boyu bol dinlenmeler ve sahneler dilerim.

Fatma İşcan “Saltanat” Adlı Teklisiyle Yaza Damga Vuracak

Sesiyle çoğu hayranının gönlünü fetheden şarkıcı Fatma İşcan, “Saltanat” adlı yeni teklisiyle bu hafta bizlerle buluştu. Sözleri Murat Sağır’a ait olan başarılı parçanın müziği ise Hakan Demirtaş’a ait. Klip yönetmeni denince akla gelen ilk isimlerden olan Gülşen Aybaba ise bu güzel parçanın yönetmen koltuğuna oturmuş. Fatma İşcan, verdiği kısa aradan sonra tam yaz sezonunun tepe yaptığı dönemde bizlerle buluşması beni de çok mutlu etti. Doğan Music Company etiketiyle yayınlanan parçaya tüm dijital müzik platformlarından ve netd müzik YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

Ayşen Şimşekyay & Ozan Doğulu Yazın Elemanını Belirliyor

Sıkça bahsettiğim ve herkese tavsiye ettiğim albümlerden biri olan Ozan Doğulu’nun “130 BPM Forte” bu yaz ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor. Demet Akalın, Ece Seçkin, Murat Boz ve Hande Ünsal gibi harika seslerle işbirliği yapan müzik adamı Ozan Doğulu; şimdide bizi yeniden muhteşem bir sesle buluşturuyor. Harika söz ve besteleriyle kendisini tanıdığımız Ayşen Şimşekyay, “Eleman” adlı parçasıyla bu yaz her mekanda çalacak gibi görünüyor. Her hafta elimden geldiğince bu şahane albümden parçalarla sizleri buluşturmaya çalışıyorum. Bu güzel çalışmanın da hak ettiği değeri bulmasını sağlamak, benim görevim. Mutlaka playlistinize ekleyin derim yaz bitmeden.

Soytarı ile Bu Yaz Eğlenmeye Var Mısınız Yok Musunuz?

Kıpır kıpır geçen 2017 yazına bir çentikte Tuğçe Haşimoğlu atıyor. “Soytarı” adlı teklisiyle bizlerle buluşan güzel şarkıcı, sesiyle de çok iddialı. Sözleri kendisine ait olan parçanın müziği ise Murat Yılmaz’a ait. Ahmet Uncu’nun düzenlemesini üstlendiği ve rengarenk bir klibe sahip olan parçanın klip yönetmeni ise Kemal Yıldız. Kendi kadar sesi de güzel olan Tuğçe bu yazın en favori sürprizlerinden biri. Tüm dijital müzik platformlarında yayında olan parçaya netd müzik YouTube kanalından da ulaşabilirsiniz.

Ebru Keskin Bu Yaza Kelepçe Vurmaya Emin

Güzel seslerin değerini her zaman bilemiyoruz maalesef. Bu yaz karşımıza çıkan parçaların çoğu oldukça başarılı ve şimdiden tüm gece kulüplerinde fırtınalar estiriyor. Ebru Keskin, “Kelepçe” adlı teklisiyle kesinlikle övgüyü hak edenlerden. Arpej Yapım etiketiyle bizlerle olan parça netd müzik kanalından klibiyle beraber aynı anda yayınlandı. Söz ve müziği Ahmet Çiftçi’ye ait olan parçanın düzenlemesi ise Burak Buluç’a ait. Gökhan Palas’ın yönettiği capcanlı klip tüm müzik TV kanallarında dönmeye başladı bile. Bol dinlenmeler Ebru.

Eylül Metin “Tay Tay” ile Şimdiden Milyonu Devirdi

Bir parça hakkında kolay kolay ek yazı yazmam. Ancak bu yaza damga vurmaya başlayan öyle bir parça var ki bunu eminim sizde çoktan dinlediniz. Sahnelere uzun bir ara veren Eylül Metin, “Tay Tay” adlı eğlenceli parçasıyla şimdiden 1 milyon izlenmeyi devirdi. TV Müzik kanallarında neşeli klibi sıkça yayınlanan parça bu yaz çok konuşulacak. Magazin programlarında bile çalan, çok kolay akılda kalan Tay Tay, bu yazın en başarılı sürprizlerinden. Bol sahneler olsun Eylül Metin.

Önceki ve Sonraki Yazılar