1. YAZARLAR

  2. Serap AKYOL AKSÜYEK

  3. YILIN BİLANÇOSU “ÖĞRENDİKLERİMİZ” OLSUN
Serap AKYOL AKSÜYEK

Serap AKYOL AKSÜYEK

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

YILIN BİLANÇOSU “ÖĞRENDİKLERİMİZ” OLSUN

A+A-

Her yeni başlangıç büyük umutlar barındırır içinde. 


Herkesin hayatında farklı farklı dönemlere rasgelse de bu başlangıçlar, tüm dünyada ortak zamandır iyi dilekler, yeni başlangıçlar için “yılın son” günleri. 


“Daha fazla sağlık, mutluluk, başarı, para, huzur ve barış…” tüm iyi dilekler havada uçuşurken, bir önceki yılın muhasebesini yapmayız çoğu kez. 


Yine de yapmayalım, bununla birlikte bir şeyin farkında olalım!


Yeni yıla ilişkin dileklerimiz bir önceki yıl neden gerçekleşmedi? 


İsteklerimizin bu yıl gerçekleşmesi için bir önceki yıldan ne öğrendik? 


Çok büyük güçle istediğimiz ve dilediğimiz şeyler (sağlık dışında) aslında bizim öğretilerimizin ya da çabalarımızın yeterli olmamasından kaynaklanıyor olabilir mi? 

Öğrendikçe gelişiyoruz, geliştikçe farkındalığımız artıyor, daha çok paylaşıyor, böylelikle daha fazla kişinin hayatına dokunarak bütüne katkı sağlıyoruz.


Bu bütünden doğan güzelliklerden de doğal olarak daha fazla pay alıyoruz. 


O halde birlikte düşünelim mi geçen yıl yaşadıklarımızdan ne öğrendik, hayatımıza giren kişiler ve yaşadığımız olaylar bizim gelişimimizde neye hizmet etti? 


Peki almamız gereken dersleri aldık mı?


Kimse bize isteklerimizi altın tepsi içinde sunmayacak; dileklerimizin evrene sadece mesaj göndermekle olmayacağı kesin...


Yaşadıklarımızı, özellikle en büyük kırılımları düşünüp almamız gereken dersi “önemli bir bilgi” olarak kabul etmek, farkındalığımızı arttırmak ve istediğimiz her neyse onun için fazlasıyla çaba göstermek iyi bir başlangıç olabilir. 

2018 yılının; Bilgi ve farkındalığımızın arttığı, isteklerimiz için gerekli çabayı gösterecek azim ve güçte olacağımız bir yıl olmasını diliyorum. 

Önceki ve Sonraki Yazılar