29 Mayıs Okulları öğrencilerinden matematik başarısı

29 Mayıs Okulları öğrencilerinden matematik başarısı

30. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’nda 29 Mayıs Okulları Bornova Kampüsü öğrencileri yine tarih yazdı. TÜBİTAK 2. aşamaya matematik dalında geçen öğrenci sayısı olarak 29 Mayıs Okulları Bornova Kampüsü Türkiye 1’incisi oldu.

30. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’nda 29 Mayıs Okulları Bornova Kampüsü'nden 8 dalda 19062 öğrencinin başvurduğu sınav sonucunda yapılan değerlendirmelere göre lise matematik alanında 6 öğrenci, ortaokul matematik alanında 2 öğrenci ilk 50’ye girerek yaz kampına ve madalya sınavına katılmaya hak kazandı. TÜBİTAK 2. aşamaya matematik dalında geçe

29-mayis-bk-tubitak-bilim.jpeg

TÜBİTAK 2022 Bilim Olimpiyatları programı kapsamında ortaokul ve lise öğrencilerinin temel bilimler ve bilgisayar bilimleri alanlarına ilgilerini artırmak, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda özel eğitim olanakları sağlamak yolu ile gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla her yıl astronomi-astrofizik (yeni), matematik, fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar, ortaokul matematik ve ortaokul bilgisayar dallarında Bilim Olimpiyatları’nı düzenlemektedir. Bilim Olimpiyatları’nda başarılı olan öğrenciler astronomi-astrofizik, bilgisayar, biyoloji, fizik, kimya, matematik ve ortaokul bilgisayar dallarında seçilmekte, eğitilmekte, her yıl düzenlenen bölgesel ve uluslararası olimpiyatlarda ülkemizi temsil etmektedirler.

5275272.jpg

29 Mayıs Okulları Bornova Kampüs Müdürü Güven Gülkaya, disiplinli ve kaliteli eğitim anlayışı ile dünya standartlarında bir eğitim verdiklerinin altını çizerek “29 Mayıs Okulları Bornova Kampüsü olarak öğrencilerimizin geleceklerini nasıl planlayacakları konusunda eğitim kadromuzla gece gündüz çalışıyoruz.” diye konuştu. TDV bünyesinde 1993 yılında İzmir’de başladıkları eğitim serüveni ile binlerce öğrenciyi hedeflerine ulaştırmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Gülkaya, “Gerek akademik gerekse de bilimsel, sportif ve sanatsal her türlü bireysel ve kitlesel sınav, yarışma ve olimpiyatlarda elde edilen bölge, ulusal ve dünya şampiyonlukları hem bizleri gururlandırıyor hem de yeni başarılar için heyecanlandırıyor.” dedi.

Gülkaya, “Bu büyük başarıda emeği geçen başta matematik öğretmenlerimiz olmak üzere; öğrencilerimiz Nehir Karatepe, Halime Gül Özlük, Hikmet Talha Uzun, Yusuf Ocakoğlu, Hüseyin Eren Özen, Mehmet Ali Eren, Mehmet Ezin ve Selim Irmak’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” diye konuştu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.