1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Afyonkarahisar hayvancılığın merkezi olmalı”
“Afyonkarahisar hayvancılığın merkezi olmalı”

“Afyonkarahisar hayvancılığın merkezi olmalı”

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Hayvancılık, Süt ve Et Teknolojileri, Çiftlik Ekipmanları ve Canlı Hayvan Irkları Fuarı’nın resmi açılışının ardından açıklama yaptı.

A+A-

Tutulmaz, “Mermerin, termalin, zaferin ve lezzetin merkezi Afyonkarahisar bundan böyle hayvancılığın da merkezi olmalıdır” diye konuştu.

Afyonkarahisar Hayvancılık, Süt ve Et Teknolojileri, Çiftlik Ekipmanları ve Canlı Hayvan Irkları Fuarı, Elit Fuarcılık Hizmetleri organizasyonu ile 13-16 Eylül 2017 tarihleri arasında Afyonkarahisar Canlı Hayvan Borsası'nda gerçekleşti. 4 gün boyunca çoban ateşlerinin yandığı fuara 95 firma ve 250 marka katıldı. Binlerce ziyaretçinin 4 gün boyunca doldurduğu alanda gerçekleştirilen etkinlikler ise fuarı tam bir panayır alanına dönüştürdü.


Resmi açılışı Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz tarafından yapılan fuarı, 4 gün boyunca Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Durali Koçak, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Arap, Afyon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan, Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, birlik başkanları, kooperatif başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de hem ziyaretleri hem de destekleri ile bir an olsun yalnız bırakmadı.


Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, resmi açılışın ardından yaptığı açıklamada Afyonkarahisar’ın bundan böyle hayvancılığın da merkezi olması gerektiğini söyleyerek, “Günden güne büyüyen Afyonkarahisarımızı tanıtırken bir sloganımız var. Diyoruz ki mermerin, termalin, zaferin ve lezzetin merkezi. Bu lezzeti sağlayan da hayvancılık ve tarımdan elde ettiğimiz ürünlerdir. Bu lezzetin devam edebilmesi ve kalitenin artırılması bu tür gayretlerle ortaya çıkacaktır.  Bugün burada gerçekleşen fuarımız da üretici ve tüketiciler buluşturan, bununla birlikte yenilikleri tanıtan, üretimin artmasına, gelirin artmasına olanak sağlayacak olan önemli bir organizasyondur. İlimiz koşulları gereği hayvancılık noktasında çok büyük potansiyelleri içerisinde barındıran, zengin bir yapıya sahip. Bu noktadan hareketle Afyonkarahisar bundan böyle hayvancılık denildiğinde akla ilk gelecek şehirler arasında yerini almalı ve bir merkez olma özelliğine kavuşmalıdır” dedi.
 

“Tüm kişi ve kurumlar taşın altına elini sokmalı”
 

Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’da ilki gerçekleştirilen hayvancılık fuarının bundan böyle Türkiye çapında ses getirecek bir fuar olması noktasında üzerlerine düşen her şeyi yapacaklarını da söyleyerek, “İlkini gerçekleştirdiğimiz Afyonkarahisar Hayvancılık, Süt ve Et Teknolojileri, Çiftlik Ekipmanları ve Canlı Hayvan Irkları Fuarı bizim için bir başlangıçtır. Bu fuarın kesinlikle devamı gelmeli ve fuarımız tüm Türkiye’ye yayılmalıdır. Valilik olarak bizler fuarımızın tanıtılması ve duyurulması noktasında üzerimize düşen ne varsa her şeyi yerine getireceğimizi belirtmek isterim. Afyonkarahisar’da bulunan tüm kişi ve kurumların da yine bu noktada taşın altına elini sokması gerekmektedir. Çünkü bu fuarımız ve bunun gibi organizasyonlarla Afyonkarahisar hayvancılık noktasında büyük bir merkez ve çekim alanı olacak, bu da Türkiye için, sektör temsilcilerimiz, üreticilerimiz ve en önemlisi Afyonlu hemşerilerimiz için de büyük bir kazanım yaratacaktır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.