AK Parti Bayraklı ‘da tam isabet yaptı!

AK Parti Bayraklı ‘da tam isabet yaptı!

Arif ÇAYAN yazdı...

Yıl 2013, gazetelerde çıkan haber:

“AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Ali Aslan Bayraklı sokaklarını aşındırıyor”

Aslan, "Bayraklı kaderine terkedilmiş, vatandaşların sorunlarla yaşamak zorunda bırakıldığı bir ilçe. Bayraklı' nın sorunları bugünün sorunları değil yıllardır süregelmiş ve çözüm üretilmemiş sorunlar. Vatandaşlar artık gerçeği görüyor. Bayraklı' da çözümün adresi AK Parti Belediyeciliğidir." Diye de çalışmalarıyla ilgili açıklamada bulunuyor.

Ardından ‘Bayraklı’ya bir usta lazım. Recep Tayyip Erdoğan lazım. Erdoğan’ın ancak gölgesi oluruz. Ancak ustalıkla bu işi devralmaya hazırız’ diyerek Bayraklı Belediye Başkanlığına aday adaylığını koyarak ilçe başkanlığı görevinden ayrılıyor.

Aday gösterilmiyor, aday adaylığında kalıyor ama AK Parti için canla başla çalışmaya, bir koltuk olmadan, bir etiketi olmadan devam ediyor.

Yıl 2018, gazetelerde çıkan haber:

AK Parti Bayraklı İlçe eski Başkanı Ali Aslan, partisinden Bayraklı Belediye Başkan aday adayı oldu. Aslan, “Bir oy daha fazlasını getirebilmek, aday olmak için değil kazanmak için varım. Bunun için yola çıktım” dedi.

Aradan geçen 5 yılda, ne partisine küstü, ne partisinden koptu, ne teşkilatına sırtını çevirdi. Eski, ilçe başkanı olmanın da sorumluluğunu bilerek, yine sokaklarda gezdi, yine vatandaşı dinledi, yine belediyenin yapmadığı, yapamadıklarını takip etti.

Bu o kadar çok çalışarak yaptı ki, 5 yıl sonra yeniden aday adaylığını koyduğunda, artı bir oy değil, kazanmak için aday olmayı istediğini söyledi.

Onun söylediği bir tahmin değil, bir iddia değil,  Bayraklı’daki insanlara geçen 5 yılda daha çok ulaşmanın,  daha çok yan yana gelmenin, daha çok dertleşmenin, daha çok kötü giden kaderi ilçe kaderini konuşmanın  net bir sonucuydu.

‘Ustam’ dediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bu sefer el aldı.

Önümüzdeki Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde AK Parti Bayraklı Belediye Başkan adayı oldu.

5 yıl boyunca yaptığı çalışmalarının, ektiği ekinleri toplaması için ona bu şans tanındı.

Ali Aslan, Bayraklıyı, Bayraklıları çok iyi tanıyor.

Bayraklılar da onu.

Şimdi meydan tam anlamıyla Aslan’da.

Her gün girdiği sokaklara yeniden girecek, kimse ona ne işin var burada diyemeyecek, bizim oğlan geldi diyecekler.

Belki de, seçim sonucunda Aslan söylediği gibi artı bir oy değil,  kazanarak AK Parti’nin anakent alanda ilk ilçe belediye başkanı olacak.

Çalışan demir pas tutmaz diyen atalarımızın sözünü doğruluğunu, koltuk sevdası, etiket merakı olmadan Bayraklı için, Bayraklılar için sürekli çalışan Ali Aslan’da Mart seçimleri sonunda görürsek, hiç kimse şaşırmasın.

Bu kadar uzun sözün kısa özeti:

AK Parti, Ali Aslan ile Bayraklı ’da tam isabet yaptı!

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.