AK Parti İzmir İl Kadın Kolları'ndan Fotoğraf Yarışması

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları'ndan Fotoğraf Yarışması

Haziran ayının 5'i ve 11'i arasında gerçekleşen Çevre Haftası kapsamında AK Parti İzmir İl Kadın Kolları 'Nasıl bir İzmir istemiyoruz' başlıklı fotoğraf yarışması başlattı.

5-11 Haziran Çevre haftası kapsamında AK Parti İzmir İl Kadın Kolları “Nasıl bir İzmir istemiyoruz” projesini farkındalık yaratmak üzere hayata geçiriyor. Proje kapsamında İzmirli kadınlardan gelen fotoğrafların yarışacağı sergi 5 Haziranda gösterime sunulacak. Yarışmaya dair teknik başvuru şartnamesi sosyal medya, afiş ve broşürler aracılığı ile halkla paylaşıma sunuldu. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 1 Haziran.

Gerçekleşecek fotoğraf yarışması seçici kurul heyetinde ise; AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gözde Keskin, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, Kadın Kolları İl Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Gülfer Derdiyok, Kadın Kolları İl Yerel Yönetimler Başkanı Tülay Balcı ve Fotoğraf Sanatçısı Dilaver Kişili isimleri yer alıyor.

Proje hakkında bilgi aktaran AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin, “Yarışmayı düzenlemekteki amacımız İzmir’de yaşayan tüm kadınların yerele bakış açısını yansıtmak ve sorunlara karşı duyarlı olduklarını gösterebilmektir. Kadınlarımızın narin bir bakış açısı ile daha da değer kattığı güzel İzmir’imizin yerel yönetimlerden kaynaklanan sorunlarıyla mağdur edilmesini kabul etmeyen bir anlayışı benimsediğimiz ‘Nasıl bir İzmir istemiyoruz?’ konu başlıklı fotoğraf yarışması düzenleme kararı aldık. Yarışmamıza tüm İzmirli kadınlar ücretsiz olarak katılabilirler. Yarışmaya katılacak kişilerden; kente dair aksaklıkların yer aldığı en fazla 7 dijital manipülasyonsuz fotoğraf ile katılım sağlamaları şartı getirilmiştir. Başvurmak isteyenler ad, soyad ve iletişim bilgilerinin yer aldığı fotoğrafların e-mail olarak gönderilmesi ile müracaat edilebilecektir." Yarışmaya katılmak için detaylı bilgiye Ak Kadınlar Fotoğraf Yarışması'nın Facebook sayfasını aratarak ulaşılabilir.

‘Daha güzel bir İzmir hedefliyoruz ve inanıyoruz ki çok daha güzel bir İzmir geleceği bizleri bekliyor’ diyen Keskin, “Yarışmamıza tüm İzmirli kadınların başvurusu ile yoğun bir katılım bekliyoruz. Katılan yarışmacıların çekmiş oldukları fotoğraflar 7 kişilik seçici bir kurul tarafından değerlendirmeye alınacak ve bu seçici kurulun aldığı karar neticesinde belirlenen 1.’ci, 2.’ci ve 3.’cü olan yarışmacılarımızın fotoğraflarının sergilendiği salonda basın toplantısı ile duyurusu yapılacaktır. AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın seçici heyet kurulu Başkanlığı’nda gerçekleştirilecek yarışmamızın ödülleri ise 1.’ci 2000 TL, 2.‘ci 1000 TL ve 3.’cü 500 TL olmak üzere 5 Haziran 2016 günü sergi ve ödül töreninde takdimi gerçekleştirilecektir

AK Parti İzmir İl Kadın

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.