AK Parti Narlıdere Bin 200 Kişiye İstihdam Sağladı

AK Parti Narlıdere Bin 200 Kişiye İstihdam Sağladı

Aslan Bilgi: “Siyaseti insan odaklı yaparsanız böyle bir hizmet kaçınılmaz olur.''

Ak Parti Narlıdere ilçe başkanı Aslan Bilgi’nin özel talimatı ile Narlıdere’deki işsizlere iş bulmak için kurulan ‘İnsan Hakları’ birimi rekorla imza atıyor. Biriminin başında olan Beyhan Özbucak son bir yılda bin 200 kişiyi işe yerleştirdiklerini söyledi. Özbucak iş başvurusunda bulunanların neredeyse tamamının işe yerleştirildiğini, bazı iş yerlerinden iş talebi gelmesine rağmen işe yerleştirecek eleman bulamadıklarını söyledi. İlçe başkanı Aslan Bilgi de “Siyaseti insan odaklı yaparsanız böyle bir hizmet kaçınılmaz olur. Bizim öncelikli hedefimiz işsizliği çözmekti. Bu sorunu Narlıdere’de büyük oranda çözdük” dedi.

IMG_0981

Ak Parti Narlıdere ilçe başkanlığı tarafından kurulan ‘İnsan Hakları’ Birimi İzmir’e ve Türkiye’ye örnek oluyor. İlçe başkanı Aslan Bilgi’nin talimatıyla kurulan birime ilçe başkanı tarafından bir oda tahsis edildi. Birimin başında bulunan emekli bankacı Beyhan Özbucak ve ordu emeklisi Emin Göktaş partiye iş için müracaat eden kişilere iş bulmakla görevli. Partide çoğu zaman akşam geç saatlere kadar gönüllü olarak çalışan ekibe ilçe başkanı Aslan Bilgi de destek oluyor. Başkan Bilgi işverenlerle birebir irtibat sağlayıp personel temininin Ak Parti ilçe başkanlığı aracılığıyla yapılmasını talep ediyor. Vatandaşlardan iş talep başvurularını alan ekip işverenlerle irtibata geçip kişiyi en uygun yere yerleştiriyor. Hatta sadece yerleştirmekle kalmıyor işe yerleştikten sonra da takipçisi olmaya ve gerekli desteği sağlamaya devam ediyor. İlçe başkanlığı son 1 yıl içerisinde bin 200 kişiyi bu yöntemle işe yerleştirdi. İlçe başkanlığına başvuru yapan kişilerin neredeyse tamamı işe yerleştirilirken bazı işverenlerin ilçe başkanlığından eleman istediği ancak başvuranların tamamı işe yerleştirildiği için bu iş yerlerine eleman gönderilemediği ifade edildi.

İL DIŞINDAN İZMİR’E TAŞINANLARA DA İŞ BULUYORUZ

İzmir dışında yaşayan ancak İzmir’e taşınmak isteyen bazı vatandaşlara İzmir’e taşınmadan önce iş bulduklarını da belirten Beyhan Özbucak, “Bize başvuruda bulunan herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. Diğer ilçe ve illerden de başvuru oluyor. Ankara, Antalya, Eskişehir, Gaziantep vb. birçok ilden buraya taşınan vatandaşlarımıza iş buluyoruz. İl dışındakiler bir yakınından bizim çalışmalarımızı duyuyor, kişiler bizimle iletişime geçiyor. Bizde kendisine uygun bir iş bulduktan sonra ailesiyle birlikte İzmir’e, Narlıdere’ye taşınıyorlar. Bunun birçok örneği var” dedi.

BİN 800 TL MAAŞLI İŞE ELEMAN BULAMIYORUM

İş başvurusunda bulunan kişilerin neredeyse tamamını işe yerleştirdikerlini, hatta bazı işverenlerden işçi talebi olmasına rağmen iş verecek kimse bulamadıklarını belirten Özbucak şunları belirtti, “İstikama bağlı Urla Çeşmealtı’ndaki Menteş kampında 200 kişiyi işe yerleştirdik. Bu 200 kişi iş başı yaptı. 60 kişi de istihkamda haziran ayı içerisinde iş başı yapacak. Şu anda elimizde iş var ama işe yerleştirecek eleman bulamıyoruz. Örneğin bizden bin 800 TL maaşla çalışacak güvenlikçi arıyorum ancak bulamıyorum. Petrol ofisinde bin 600 çalışacak eleman arıyoruz ama bulamıyoruz. Biz daha dün 3 kardeşi aynı günde işe soktuk. Hem özel sektörden hem de kamudan iş buluyoruz. Narlıdere’de çok fazla iş yerimiz yok. Bizde başvuruda bulunanlara diğer ilçelerden iş buluyoruz. Çoğunlukla Gaziemir, Karabağlar, Buca, Bornova’da işe yerleştiriyoruz”

İNSAN ODAKLI SİYASET YAPIYORSANIZ BU HİZMET KAÇINILMAZ

Narlıdere’de göreve geldikten sonra Narlıdere’nin kanayan yarası işsizliği ele aldık.  Bu hizmeti yerine getirebilmek için Beyhan Özbucak ve Emin Göktaş arkadaşlarımızı görevlendirdik. Bu arkadaşlarımız çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor. Bugün itibariyle iş bulduğumuz kişi sayısı bin 200’lere ulaştı. Çok profesyonelce çalışıyoruz. İşe yerleştirdiğimiz kişilerin dosyaları elimizde. İsteyen herkese gösterebiliriz. Hedefimiz bin kişiydi. Bunu yakaladık. Şimdiki hedefimiz 2 bin kişiye iş bulmak. Ancak iş var işe sokacak eleman kalmadı elimizde.  Ekip arkadaşlarımızın çalışmaları sürüyor. Siyaseti insan odaklı yaptığınız zaman bu hizmetler kaçınılmaz oluyor. İnşallah bu birim biz var olduğumuz sürece devam edecek. Bu birimi biraz daha büyütmeyi bile düşünüyoruz. Bizim işe yerleştirdiğimiz bin 200 kişiden ancak 500’ü Ak partilidir. Bizim amacımız insana hizmet. Bu yüzden kimsenin siyasi düşüncesine bakmıyoruz” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum