1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Partili Doğruca’dan 'Hadsiz kim?' açıklaması
AK Partili Doğruca’dan 'Hadsiz kim?' açıklaması

AK Partili Doğruca’dan 'Hadsiz kim?' açıklaması

AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca, kendisini hadsizlikle suçlayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun açıklamalarına, ‘Hadsiz kim?’ açıklaması geldi.

A+A-

AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca, geçtiğimiz haftalarda Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunarak, Karabağlar için temaslar ve görüşmelerde bulundu. Başkan Doğruca, İzmir’e döndüğünde Karabağlar’ı kentsel dönüşüm konusunda müjdeyi de 14 mahalle için kentsel dönüşüm planlamasını yapılmaya başladığını belirterek verdi.

Başkan Doğruca’nın bu açıklamaları üzerine Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, hafta sonun basına geçtiği açıklamada,  Başkan Doğruca’yı hadsizlikle suçlayan Başkan Doğruca “Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, yasal hakkını kullanarak imar planlarına itiraz edenleri “kentsel dönüşüme engel” olmakla suçlayan AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı’na sert tepki gösterdi. AK Parti İlçe Başkanı’nın plan ve planlama sürecinin ne olduğunu çok iyi öğrenmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Selvitopu, “Daha ortada yeni bir plan bile yokken belediye başkanını suçlamak ya da ‘itiraz etmesin’ demek, kelimenin tam anlamıyla aymazlıktır. İtiraz hakkını kullanıp kullanmayacağımızın kararını vermek, AK Parti İlçe Başkanı’nın haddine değildir” dedi.

Başkan Selvitopu’nun ‘Hadsiz’ açıklamasına Başkan Doğruca’dan ‘Hadsiz kim?’ açıklaması geldi. AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca’nın o açıklaması: 

“Önceki haftalarda ANKARA ziyaretimiz ile ilgili kamuoyunu ve halkımızı bilgilendirecek bir açıklama yaptık.

Açıklamamızda; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli alan ilan edilen ve daha önce bir kaç kez planlanıp, açılan davalar sonucu iptal edilen planlarla ilgili, İZMİR milletvekilimiz sayın Mahmut Atilla Kaya ile birlikte kentsel dönüşüm genel müdürümüz Sayın Vedat Ürgen ile gerçekleştirdiğimiz görüşmenin detaylarını paylaşmıştık.

Ayrıca söz konusu alanın planları mahkeme yoluna giderek durdurulmaz ise 14 mahallenin tamamı ile içine poligon askeri alanını da millet bahçesi olarak dahil edilip askıya çıkacağını ve onaylanacağını paylaşmıştık.

Chp li Karabağlar Belediye başkanı Selvitopu, bu açıklamamızı hadsizlik ve aymazlık olarak nitelendirmiş. 

Şimdi kendisine soruyorum.

1) Karabağlara üniversite kurulması için bir çok görüşme sağlayıp, Toki ‘ye ait 780 dönüm arazinin 380 dönümünü Üniversiteye tahsis ettirdiğimiz halde, planları mahkemeye verip sürecin önüne takoz koymak hadsizlik değil mi?

2) Karabağlar’ lı 30,000 hemşerimizin başvurduğu ve Toki’nin dar gelirli vatandaşlarımız için yapacağı ilk etapta 800 konut için, Toki Başkanlığı 07.10.2020 tarihli yazı ile Karabağlar Belediyesi’nden görüş istemişken, Belediye Başkanlığınızın ise 22.10.2020 tarihli yazı ile verdiği cevap ortadayken , Toki’ nin yapacağı konutlardan habersiziz demeniz hadsizlik değil mi?

3) Yenitepe’nin kurulduğu alana, spor kulüpleri için 10 adet farklı spor sahası planlamışken ve Spor Toto’ dan ödeneği gelmişken planları mahkemeye verip buraya gelecek hizmetin önüne taş koymak hadsizlik değil mi?

4) 25 yıldır planlayamadığınız, söz konusu 14 mahalleyi’ de içine alan riskli alan olarak belirlenen bölgenin kentsel dönüşüm planlarını 2,4 emsal ve 11 kat olarak askıya çıkartılan projeleri 100 m2 ye 240 m2 inşaat alanı verilmişken, ‘100 m2 24 m2 ‘ veriyorlar değip vatandaşı yanlış bilgilendirip, planlamaya itiraz edilsin diye itiraz dilekçelerini dağıtmak hadsizlik değil mi?

5) Meclis Üyemiz, 2021 yılın ilk meclis toplantısında size, vatandaşa verdiğiniz bir çok söz var ama en önemlilerinden birkaç tanesi Bozyaka dalgıçlar, Peker mahallesi ve Eskiizmir’de söz verdiğiniz halde açamadığınız yolları soruyor, siz ise meclis üyemize cevaben, bir de şurası vardı unuttun derken hadsizlik, pişkinlik olmuyor mu?

6) Bütün Stk, Dernekler ve Muhtarlarla yaptığınız toplantılarda, üniversite bizim sayemizde burada bizim sayemizde geldi derken hadsizlik yapmış olmuyor musunuz?

7) Planladığınız Aşık Veysel, Osman Aksüner ve Aydın mahallesi planlarını 1,5 ay evvel göndermişken, kamuoyunu ve halkı yanıltıp yanlış bilgilendirip , bu planlar 2 yıldır bekliyor deyip şahsımdan destek isterken hadsizlik yapmış olmuyor musunuz ?

8) Bizim planlarda şehircilik ilkelerine aykırı durumlar bulup mahkemeye verip itiraz ederken kendinizin kusursuz planlar mı yaptığınızı iddia ediyorsunuz öyleyse zaten bakanlık onaylayacağını bildiğiniz halde topu karşı tarafın üzerine atıp insanları yanıltmanız hadsizlik değil mi? 

9) Bir çok defa Çevre ve Şehircilik Bakanımız, Bakan Yardımcılarımız, Genel müdürleri ve Milletvekillerimizle (başkanın kendi söylemi) görüştüğünüz halde kendi kendinizi yalanlamanız hadsizlik değil mi? ( Mahmut Atilla Kaya vekilimiz daha evvel bir çok kez görüşme fotoğraflarını kamuoyu ile paylaştı)

10) Güncel bir konu olduğu için değinmek istiyrum, Karabağlar Sanayi içinde kalan Aydın mahallesi ve Poligon deresi civarı yapılarda her yağmurda su taşkınları yaşandığı evleri ve iş yerlerini su bastığı halde, buralara bir proje geliştirmek yerine 25 yıldır mağdur ettiğiniz ve içinden çıkılamaz bir hale soktuğunuz mahallelerde plan ve planlamalara itiraz edip süreci uzatma çabanız, tamamen siyasi kaygılarla ve endişelerle bu kadar insanı mağdur etmeniz hadsizlik değil mi?

Daha sayfalar dolusu yazsam yazılır ama hadsizlik, aymazlık ve daha birçok çirkin cümleler kurabilen herkesin başkanıyım deyip eleştiriye tahammülü olmayan halkın mağduriyetinin üzerine mağduriyet ekleyen birine ne denilebilir ki! 

Takdir kamuoyunun saygılarımla.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum