1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Partili Kırkpınar'dan suni gündem açıklaması
AK Partili Kırkpınar'dan suni gündem açıklaması

AK Partili Kırkpınar'dan suni gündem açıklaması

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, pandemi dolayısıyla yapraklı bitkilerin Emirâlem göletinden sulanmasına izin verilmediğini belirterek, CHP’lilerin yine suni gündemlerle yapılan çalışmalara gölge düşürmeye çalıştıklarını vurguladı.

A+A-

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, İzmir’de hem büyükşehir hem de ilçe belediyelerden kaynaklı kangren olmuş sorunların üstünün kapatılması için CHP’li vekillerin sürekli suni gündemler oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti. Menemen ilçesinde bulunan Emiralem göletinde bu yıl pandemi dolayısıyla yapraklı bitkilerin sulanmasına izin verilmediğini vurgulayan Kırkpınar, “DSİ bölge müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmeler doğrultusunda iddiaların doğru olmadığını kanısına vardık. Şöyle ki 40-50 yıldan beri Emiralem Göletinde var olan bir sorun sanki yeniymiş gibi gösterilerek, çiftçilerimize yönelik bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Oysa ilgili kurum, covid-19 salgın hastalığı nedeni ile yapraklı bitkilerin sulamasına izin vermeyerek, suyun tahlil ve analizi için gerekli çalışmalara da başlamıştır. Tahlil ve analizler sonucunda karar verilecek. Henüz kesinleşmemiş bir durum üzerinden 18 yıldan beri gecesini gündüzüne katarak ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine çıkaran ve tarım ve hayvancılıktan tutunda, eğitimden sağlığa, sanayiden, ulaştırmaya, alt yapıdan bilim ve teknolojiye kadar ülkemizi her alanda çağ atlattıran hükümetlerimiz hakkında asılsız ve mesnetsiz iddialarda bulunmak en basit ifade ile hadsizliktir” ifadelerini kullandı.

HEDEF SAPTIRIYORLAR”

CHP’lilerin suni gündemlerde İzmir’de kangren olmuş sorunları kapatmaya çalıştıklarını belirten Milletvekili Kırkpınar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İzmir'de koku problemi var. İnsanlar dışarı çıkamıyor. Türkiye'nin İncisi İzmir'i yaşanmaz bir hale getirdiniz. İlçelerimiz susuzluk çekiyor. Çevre ve çöp sorunu var. Alt ve üst yapı sorunları yıllardan beri devam ediyor. Ulaşım sıkıntısı bir türlü giderilemiyor. Tüm bunlara rağmen CHP'li vekil arkadaşlar hedef saptırmak için; ‘haber ola beri gele’ diyerek bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Aslında haksız da sayılmazlar. Bu kadar eksik ancak, çığırtkanlık yapılarak ört bas edilebilir. İlk önce kendilerinin körfezi temizleyip, kanalizasyon sularını yağmur sularından ayırmaları, içme suyu problemini ve İzmir’in çöp sorununu çözmeleri gerekiyor. Ayrıca içinden çıkılmaz bir hale gelin trafik sorunu, çevre ve yeşil alan ile alt yapı sorununun çözümü noktasında milletimizin beklentilerine karşılık vermelisiniz. 25 yıldan buyana yönettiğiniz İzmir’de yığınla sorun varken, milletimizin sağlığı için alınan bir karara farklı anlamlar katmakla kendinizi beyhude yoruyorsunuz.”

Bugün AK Parti'nin Türkiye'nin son 18 yılının mimari olmanın yanında, 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonları ile de ülkenin istikbaline talip olduğuna dikkati çeken AK Parti İzmir Milletvekili Kırkpınar “Ülkemizin ve milletimizin geleceği konusunda AK Parti'den başka bir vizyon, bir hedef, bir proje, program sahibi siyasi teşekkül bulunmuyor. Ana muhalefetin ve aynı cephenin diğer partilerinin tek siyasetleri AK Parti'ye saldırmak, eksik ve hatalarını algı yaparak kapatmaya çalışmaktır. Milletimiz bu kısır zihniyete 19 yıldır yaptığı gibi bundan sonra da itibar etmeyecektir” ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.