Alaşehirli Üreticiye 7 bin 770 Ceviz Fidanı

Alaşehirli Üreticiye 7 bin 770 Ceviz Fidanı

‘Meyveciliği Geliştirme Projesi’ kapsamında, Alaşehirli üreticilere 7 bin 770 adet ceviz fidanı dağıtıldı.

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Meyveciliği Geliştirme Projesi’ kapsamında, Alaşehirli üreticilere 7 bin 770 adet ceviz fidanı dağıtıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, tarımsal kalkınmayı sağlamak amacıyla 80 üreticiye 7 bin 770 adet ceviz fidanının dağıtıldığını söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, incelemelerde bulunmak amacıyla ziyaret ettiği Alaşehir ilçesinde ceviz fidanı dağıtım törenine katıldı. Alaşehir Kent Meydanı’nda düzenlenen törene Genç’in yanı sıra Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Bilgehan Noyan, Ali Uçak, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Bircan Gençoğlu, Mezarlıklar Dairesi Başkanı Serpil Çakır, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Gözde Koç, Alaşehir Koordinasyon İşleri Müdürü Akif Ceylan, ilçe protokolü ve ceviz fidanı dağıtılacak üreticiler katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende konuşan Manisa Büyükşehir Belediyesi Alaşehir Koordinasyon İşleri Müdürü Akif Ceylan, ceviz fidanı dağıtımının ardından ay sonunda ilçede zeytin fidanı dağıtımının gerçekleşeceğini de müjdeledi.

Bilinçli Üretici ve Tarımsal Kalkınmayı Amaçlıyoruz

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç de törende konuştu. Alaşehir’in üzümün başkenti olduğunu ve bu anlamda çiftçilere Büyükşehir Belediyesi’nin de katkıda bulunmak istediğini dile getiren Genç, “Manisa Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra 17 ilçemizde seri hizmetler yapılmaya başlandı. Büyükşehir olarak biz de yapılan bu hizmetlere çiftçilerimizi de ekleyerek katkıda bulunmak istedik. Bu manada Kırsal Hizmetler Dairemizin koordinesinde yürütülen ceviz fidanı dağıtımında sizlerle buluştuk. İnşallah bundan sonraki yapacağımız hizmetlerde de birlikte olacağız” diye konuştu.

Fidanlar Üreticilerle Buluştu

Büyükşehir Belediyesi’nin Alaşehir Belediyesi ile birlikte ilçeye kaliteli hizmetler kazandırdığının altını çizen Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, “Bugün 80 üreticimize 7 bin 770 adet ceviz fidanı dağıtımı yapacağız. Bundan sonra da proje kapsamında desteklerimiz olacak. Yeter ki Alaşehir’imizi tarımsal alanda da kalkındıralım. Temennimiz, ceviz fidanlarının verimli olması ve tarımsal alanda yaptığımız hizmetlerin faydalı olması. Çiftçilerimize hayırlı bereketli kazançlar diliyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından ceviz fidanları üreticilere dağıtıldı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.