Arif ÇAYAN yazdı... Kayan evlerden başkanlığa kayanlar!

Arif ÇAYAN yazdı... Kayan evlerden başkanlığa kayanlar!

Arif ÇAYAN yazdı...

Siyasette herşeyi gördüm de bunu ilk defa gördü ve duydum.

Daha önce defalarca haber olmuştu Kuşadası'ndaki kayan evler. Haberini dün sitemizde yazdık ve yazdığımızdan itabaren binlerce kişi okudu, birçok site bizden alıntı yaparak haber yaptı.

Okuyanlara da, okutanlara da çok teşekkür ediyorum.

Haberin ederi ve değeri de bu...

Gelelim siyasetin içinde şaşkınlık yaratan üç sonuca.

Birinci sonuç:

Bir yerin belediye başkanı olacaksınız ve o yerde kayan evlerin kaymasına neden olan AVM'nin yapılmasına onay vereceksiniz, sonra bununla ilgili hakkınızda soruşturma açılacak, sonra belediye  bu soruşturma kapsamında güvenlik nedeniyle boşaltılan yüzlerce ailenin başka yerlere taşınmasını sağlayıp,  4 yıl boyunca da sorumluluk bilinciyle bu yüzlerce ailenin kaldığı evlerin kirasını belediyenin kasasından ödemek zorunda bırakacaksınız.

Sonuç: Apartmanlar hala kayıyor,  AVM hala zemin kazıklarıyla duruyor ve buna izin veren eski belediye başkanı, yeniden belediye başkanı olmak için aday adayı oluyor.

İkinci sonuç :

Bir yerin işadamı olacaksınız, o yerde büyük bir AVM yapmaya karar vereceksiniz, gerekli izinleri aldıktan sonra önce kazacaksınız toprağı sonra çakacaksınız beton kazıkları, hemen yanında bulunan apartmanlar çatırdayarak kaymaya başlayınca durduracaksınız inşaatı. Nedeni toprak diyerek doğa olayına vurup, kabul etmeyeceksiniz hiç bir sorumluluğu.

Sonuç: İlçeyi değiştireceksiniz ve başka ilçede daha güzel şeyler yapacağınızı iddia ederek, düşünerek belediye başkanlığına aday adayı olacaksınız.

Üçüncü sonuç:

Bir yerde yapılan AVM'nin firma avukatı olacaksınız, kayan apartmanları düşünerek, kaymasına neden olan inşaatı savunacaksınız. Kaymaslarını doğa olayı olarak göreceksiniz.. Sorumluluk kabul etmeyen bir savunma iddiası yazacaksınız.

Sonuç: Daha yaşayanların haklarını korumak, kollamak ve savunmak adına o ilçede belediye başkanlığına aday adaylığını açıklayacaksınız.

Bunlar şu anda görünen üç sonuç.

Dördüncü bir sonuç daha var. Onu da seçimden sonra nasip olursa yazarız.

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.