Asma Bahçeler'de İkbal Kaya ile Affettiler

Asma Bahçeler'de İkbal Kaya ile Affettiler

Kişisel Gelişim Uzmanı İkbal Kaya, Tanyer İnşaat'ın prestij projesi Asma Bahçeler'de kişisel gelişim meraklılarıyla bir araya geldi.

Geçmişi Serbest Bırak, Özgür Kal” temasıyla işlenen etkinlikte İkbal Kaya, katılımcılara affetmenin erdemlerini ve hayatımıza kazandırdıklarını aktardı.

İnsanın geçmişe takılı kalmayı bırakarak geçmişin yükünden kurtulduğunda iyileşmenin kendiliğinden başlayacağını anlatan Kaya, birçok sağlık probleminin altında geçmişten getirdiğimiz kırgınlıklarımızın ve öfkelerimizin yattığını söyledi.

İnsanın affederek kendini gelecekte karşılaşılması muhtemel onlarca sağlık probleminden kurtarmış olduğunun altını çizen İkbal Kaya, “Affederek, kanser, ülser, reflü, sinirsel rahatsızlıklar, mide ve sindirim problemleri, hafızayla ilgili sorunlar, cilt sorunları ve daha birçok sağlık sorununa dur demiş oluruz” dedi.

Geçmişin acılarını bırakmanın insanlar açısından neden bu kadar zor olduğunu da anlatan Kaya, insanların günü yaşamaya başlamadıkça, geçmişi unutmayı ve bağışlamayı başaramayacaklarını dile getirdi.

UZUN YAŞAMIN ANAHTARI

Hepimizin problemler yaşadığı ve unutamadığı, hatta bazılarımızın affedemediği birilerinin mutlaka olduğunu belirten Kaya, “Oysa affetmek uzun yaşamımızın ilk anahtarıdır. İnsanın ruh haliyle sağlığı arasında hafife alınamayacak derecede bir bağ vardır. Bizim negatif duygu ve düşüncelerimiz bizleri, hem psikolojik, hem de fizyolojik açıdan etkiler. Dolayısıyla birini affetmediğimiz zaman vücudumuzda bazı tepkimeler meydana gelir. Bu konuda yapılan pekçok araştırmaya göre, negatif duygular kişilerin hormonal dengelerini bozuyor ve bu dengenin bozulmasıyla birlikte bağışıklık sistemimizde de sorunlar ortaya çıkmaya başlıyor” ifadesini kullandı.

AFFEDİN, YENİ BİR SAYFA AÇIN!

İnsanların sadece affederek, kendisini gelecekte karşılaşılması muhtemel onlarca sağlık probleminden kurtarmış olduğunu vurgulayan Kaya, şunları söyledi: “Affettiğinizde insanların acıdığı, üzüldüğü, güçsüz ve zavallı biri olma imajını yıkmış olursunuz. Affettiğinizde, hayatınızda yepyeni bir sayfa açarsınız. İnsanlar sizin yıkılmadığınızı, dimdik ayakta durduğunuzu görürler. Affetmiş olmakla kendinize çok büyük bir değer vermiş olursunuz. Geçmişin kırıntılarıyla yaşayan biri değil, geleceğe umutla bakan biri olursunuz. Bu da kendinize verebileceğiniz en büyük hediyedir. Affederek önünüzde yepyeni olasılıkları var etmeye başlarsınız. Çekim yasasının olumsuz anlamda işlemesini sağlayan en büyük virüsten kendinizi kurtarırsınız. Affetmekle size zarar verdiğini düşündüğünüz insanlara karşı küçülmeyerek kendi gücünüzün farkında olursunuz”

Etkinlik İkbal Kaya, öncülüğünde affetme konulu meditasyon ile son buldu.

İkbal Kaya ile Asma Bahçeler'de 28 Mayıs Cumartesi günü 11.30'da düzenlenecek ikinci etkinlikte, “Yeniye Yer Aç / Anı Yakala Değişimin Gücü” teması işlenecek.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.