1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Atakent Aysel Salih Baysak Anaokulu, Okulumuz Temiz belgesi aldı!
Atakent Aysel Salih Baysak Anaokulu, Okulumuz Temiz belgesi aldı!

Atakent Aysel Salih Baysak Anaokulu, Okulumuz Temiz belgesi aldı!

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde bulunan Atakent Aysel Salih Baysak Anaokulu İzmir’de ‘Okulumuz Temiz’ belgesi almaya hak kazanan ilk okul oldu.

A+A-

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı düzenlenmişti. 

İzmir genelinde başvuru yapan tüm okullar içerisinde İl Milli Eğitim tetkik görevlilerince yapılan masa ve saha denetimlerinde Karşıyaka Atakent Aysel Salih Baysak Anaokulu, İzmir İlinde söz konusu standartlara ilk erişen okul oldu.

20200924_101236.jpg

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehtap Gemici, Hüseyin Furtuna ve İSG Büro Yöneticisi Ülkü Çekli ‘den oluşan ekip, Karşıyaka’da bulunan tüm okul ve kurumları Covid 19 özelinde hazırlanmış eğitim ve rehberlik çalışmalarını sürdürüyor.

Aysel Salih Baysak Anaokulu’nda düzenlenen ödül töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu tarafından Okul Müdürü Emine Şahin e ‘Okulum Temiz ‘belgesi verildi.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, Karşıyaka’daki tüm okul ve eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon risklerine karşı tedbirlerin zamanında alınması için kılavuzda belirtilen hususlar doğrultusunda çalışmalar yapıldığını belirterek şöyle konuştu. “Her zaman Karşıyaka’da eğitimde farkındalık yaratacağız dedik. Farkındalık yaratmaya devam ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ““Eğitimde feda edilecek tek bir fert dahi yoktur” sözünü şiar edindik. Dünyayı tehdit altına alan Covid 19’a karşı öğrenci ve eğitim çalışanlarını korumak temel görevimizdir… Belge alan eğitim kurumumuzu bir daha tebrik ediyoruz.” 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.