Atatürk Korkusuyla Yaşamaya Devam Edecekler”

Atatürk Korkusuyla Yaşamaya Devam Edecekler”

Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen “Atamıza ve şehitlerimize saygı” yürüyüşüne binlerce kişi katıldı. Yürüyüşe katılanlar sık sık “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Şehitleri ölmez vatan bölünmez”, “Türkiye laiktir laik kalacak” sloganları attı. Bay

Bayraklı Belediyesi Havuz Düğün Salonu önünden başlayan yürüyüşe Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, eşi Bahriye Karabağ, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, belediye meclis üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı. 7’den 77’ye birçok yaş grubu ve engellilerin de eşlik ettiği yürüyüşte “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Şehitleri ölmez vatan bölünmez”, “Türkiye laiktir laik kalacak” sloganları atıldı. Yürüyüşte, Atatürk’ün gençleri dev Türk Bayrağı taşıdı. Kortejin Sevgi Yolu’ndan geçtiği sırada esnaf ve evlerinin balkonundan oturan vatandaşlar, alkışlarla destek verdi. Sevgi Yolu’ndaki Atatürk Anıtı’na gelindiğinde ise 19 Mayıs coşkusu doruk noktaya ulaştı. Burada şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu. Gençler, Atatürk’ün gençliğe hitabesini hep bir ağızdan okudu.

BAYRAMLARDA GİDEREK BÜYÜYORUZ

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, burada yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Başkan Karabağ, “Her gün, her bayramlarda giderek büyüyoruz. Evlerinde Atatürk sevdasıyla yanıp tutuşanlar artık ülkeye damgasını vurmak üzere sokaklara çıkmıştır. Bizden korksunlar. Biz bir ölür bin doğarız. Şimdiye kadar olan suskunluğumuza bakıp ‘Cumhuriyet’i yıkıyoruz, hilafeti getiriyoruz’ diye sevinenler bundan sonra Atatürk korkusuyla yaşamaya devam edeceklerdir. Atatürk Cumhuriyetini yıkmak isteyenler silik, korkak ve zavallı insanlardır. Bunların elinde polis, tank, silah olabilir ama dünyanın en büyük gücü halkın gücüdür. Nasıl ki kurtuluş savaşında Anadolu’yu kurtarmışsak yine aynı kurtuluş savaşını veririz” dedi.

BAYRAĞIMIZI İNDİRTMEYECEĞİZ ÜLKEMİZİ BÖLDÜRTMEYECEĞİZ!

“Şuanda gelincik gibi elinizde duran Türk Bayrakları ve üzerindeki ay yıldız dünya ülkelerine örnek olmuş, kurtuluş savaşlarının sembolüdür” diyen Başkan Karabağ, “Mazlum halkların, işgal edilen ülkelerin, Anadolu kurtuluşunu, Atatürk’ün, şehitlerimizin savaşını örnek aldığı ay yıldız, dünyanın birçok ülkesinin bayrağında vardır. Bizim bayrağımız bir ırkın değil, emperyalist dünyaya karşı mazlumların mücadelesinin sembolüdür. Bayrağımızı asla yere indirtmeyeceğiz, ülkemizi böldürtmeyeceğiz” dedi.

BAYRAK DALGANACAK, BAYRAKLI DÜŞMEYECEK!

Başkan Karabağ, bayramların unutturulmaya çalışıldığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti; “Bugün 19 Mayıs, bir Başbakan azledildi diğerinin ne tesadüftür ki bugün ataması yapıldı. Bugün bayram. Gündemi değiştirmek için, başbakanları çekiyorsunuz, başbakanları atıyorsunuz. Bayramları unutturamazsınız. 60 yıl sonra İzmir’den başbakan çıkacakmış. Erzincan’dan gelip İzmir milletvekili olup başbakan çıkacakmış. Biz çıkaracaksak Hasan Tahsinleri çıkarırız. Biz 9 Eylül’leri yaparız. Bizim liderlerimiz İzmir’den çıkar ve Hasan Tahsin çocuklarıdır. Bayraklı’yı asla gericiliğe, yobazlığa teslim etmeyeceğiz. Ben bunları söylüyorum, korkunuzdan ölmeyin. Yalan haberler yapmayın. Bayrak dalgalanacak, Bayraklı düşmeyecek”

SİZ NEREDEYDİNİZ?

Gelen şehit haberlerinin yürekleri yaktığını vurgulayan Başkan Karabağ, “Her gün 5-10 çocuğumuz şehit oluyor. Sebebi açılım diye bize yutturulmaya çalışılan güneydoğunun teslimiyetidir. Siz neredeydiniz? Güneydoğu sokakları işgal edilirken ey AKP iktidarı neredeydiniz siz? Atatürk’ümüzü, tüm şehitlerimizi, bu vatan uğruna kaybettiğimiz tüm değerlerimizi saygıyla, minnetle, sevgiyle anıyorum. Bayramınızı kutluyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene” diye konuştu. Başkan Karabağ’ın konuşmasının ardından yürüyüşe katılanlar hep bir ağızdan 10. Yıl marşını okudu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.