“ATATÜRK SEVGİSİ HUZURUMUZUN ANA DAMARLARINDANDIR!"

“ATATÜRK SEVGİSİ HUZURUMUZUN ANA DAMARLARINDANDIR!"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, beşinci sınıfların ders müfredatından Atatürk bölümlerinin çıkarılmasına sert tepki gösterdi.

Cankurtaran, “Atatürk sevgisi huzurumuzun, birliğimizin ana damarlarındandır. Her kesimden insan Atatürk’ü sever sayar. AKP, ders müfredatından Atatürk’ü aşama aşama çıkararak bu damara bilerek basıyor, toplumu sınamaya çalışıyor. AKP’nin bu girişimine karşın verilecek en iyi cevap yine Atatürk’ün şu sözleri olacaktır. ‘Elbet bir gün beni unutturmaya çalışanlar olacaktır ama Türk gençliği buna izin vermeyecektir.' Göreceksiniz AKP'nin Atatürk'ü ders müfredatlarından çıkarma çabasına yine en büyük tepki gençlerden gelecektir" diye konuştu.

  

“AKP, YANDAŞ DERNEKLER ÜZERİNDEN DEVLETİ ADETA ÜZERİNE ZİMMETLİYOR”

Ensar, Türgev,  Tügva gibi yandaş derneklere sürekli farklı kamu taşınmazları ya da imkanlarının tahsis edildiğini hatırlatan Cankurtaran, "Bir taraftan bu dernekler aracılığı ile Milli Eğitim’i kendi ideolojilerine göre şekillendirmeye çalışsalar da diğer taraftan da AKP, kamu taşınmazlarını adeta yandaş dernekler üzerinden dolaylı yoldan topluyor ve bunlar üzerinden devleti adeta üzerine zimmetliyor” dedi.

 

“ERDOĞAN, UCU KENDİLERİNE DOKUNUNCA ADALETİ HATIRLAMIŞ”

Cankurtaran, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Eski AKP’li Bakan Zafer Çağlayan hakkında ABD’de iddianame düzenlenmesiyle ilgili olarak Kazakistan ziyareti öncesi ABD'ye yönelik "Büyük bir devlet olabilirsin ama adil devlet olmak başka bir şeydir. Adil bir devlet olmak hukuk sisteminin adil olmasından geçer” şeklindeki eleştirisini de hatırlatarak, "Erdoğan, işin ucu kendilerine dokununca adaleti, adil olmayı, hukuku hatırlamış. Başka zaman olsa yargının işi der çıkardı. Ahmet Şık ve Cumhuriyet yazarları olmak üzere binlerce tutuklu insanın da adil olunmasına ihtiyaçları yok mu? Kendi ülkesindeki insanlara karşı adaleti reva gören Erdoğan, iş kendilerinden birinin yargılanmasına gelince adil olun diyor" diyerek sözlerini bitirdi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.