Atatürksüz müfredata hayır!

Atatürksüz müfredata hayır!

Son 15 yıldır AK Parti iktidarında okula başlayıp, başlanan müfredatla okulu bitiren öğrenci yok!

15 yılda 6 bakan değişmiştir. Bu eğitim sistemine göre dünya sıralama ortalamasının altındayız. Eğitim sistemi ticaret anlayışına dönüştürülmüştür. 14 yılda sistem yapboz tahtasına dönmüştür.

unnamed-379.jpg
2003 yılında katsayı farkı arttırıldı


2004 yılında eğitim müfredatında değişiklikler yapıldı.


2005’ te 3 yıllık olan lise 4 yıla çıkarıldı.


2007 yılında ortaöğretim kurumları seçme ve yerleştirme sınavı (OKS) yerine 6. 7. 8. Sınıfın sonunda girilen seviye belirleme sınavı (SBS) geldi.


2010 yılında 10 yıldır uygulanan öğrenci seçme sınavı (ÖSS) değiştirilerek yükseköğretime geçiş sınavı YGS ve lisans yerleştirme sınavı (LYS) sistemlerine geçildi.


2010 yılında SBS tek sınav modeline döndü


2012 yılında ilköğretimde kesintisiz 8 yıllık sistemden vazgeçildi 4+4+4 sistemine geçildi. Katsayı kaldırıldı.


2013 yılında ilk TEOG sınavı uygulandı


2017 yılında müfredat değiştirildi.

unnamed-(1)-301.jpg
Bu eğitim anlayışıyla adım adım Mustafa Kemal ATATÜRK eğitim müfredatından çıkartılarak bilimden, çağdaşlıktan uzaklaştırılmıştır. Toplumun ortak paydası olan millet anlayışından uzaklaştırılmıştır. Mustafa Kemal ATATÜRK demek millet demek, birlik demek, beraberlik demek, toplumun ortak paydası demektir. Onun için milli eğitimde Atatürk’ süz müfredata karşı Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü bundan önce evlerimizde var olduğu gibi şimdi de bu anlayışa karşı bin kat daha fazla özenle Mustafa Kemal ATATÜRK’ e, temeline ev yaşamımızın her alanında yaşatma sorumluluğuyla bugün sahip çıkma zamanıdır. 


Çocuklarımızın daha iyi anlayabilmesi için anne babalara büyük görevler düşmektedir. Şunu çok iyi biliyoruz ki çocuklarımız için okulun evde başladığını ve bunun için ev müfredatına Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ü hassasiyetle, bilinçle çocuklarımıza öğretip yaşatmalıyız. Bu Mustafa Kemal ATATÜRK’ e yurttaşlar olarak borcumuzdur. Bu millet için hayatını adayan ve mücadele eden Türkiye cumhuriyetin kurucusuna, bize Türkiye Cumhuriyetini emanet eden Mustafa Kemal Atatürk ‘e borcumuzdur.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.