Atila, “Bornova’da huzur, birlik ve beraberlik var”

Atila, “Bornova’da huzur, birlik ve beraberlik var”

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ortak akıl buluşmaları çerçevesinde alevi kültür derneklerinin temsilcileri ile geçen ay açılışı yapılan Pınarbaşı Kültür Merkezi ve Cemevi’nde buluştu.

Başkan Atila ve dernek temsilcileri yaklaşan Muharrem Ayı öncesi yapılacak etkinliklerle ilgili fikir alışverişi yaptı. Başkan Atila, “Bornova’da huzur, birlik ve beraberlik var. Birlik ve beraberlik ortak akılla birleşince herkesin memnun olduğu hizmetler ortaya çıkıyor, huzurumuz oluyor” dedi.

Bornova Belediyesi’nin yapımını bir yılda tamamlayarak hizmete açtığı cemevi olarak da kullanılan Pınarbaşı Kültür Merkezi’nde ortak akıl buluşması gerçekleştirildi. Kahvaltılı toplantıya Bornova’da faaliyet gösteren ya da şubesi bulunan derneklerin temsilcileri katıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve dernek temsilcileri yaklaşan Muharrem ayı öncesinde fikir alışverişinde bulundu. 

dsc_5242.jpg

Alevi Kültür Derneği Başkanı Veli Zengin, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın daha aday adayı iken derneklerini ziyaret edip sorunlarını dinlediğini hatırlatarak, “Biz de o zaman kendisine sorunlarımızı ve ihtiyaçlarımızı iletmiştik. En önemli eksiklerimizden biri olan cemevini, Pınarbaşı Kültür Merkezi’ni kısa sürede hizmete açarak çözdü. Bizim başkarımızdan ricamız buradan mümkün olduğu kadar çok yararlanmamızın sağlanması. Cemlerimizi rahatça yapabilmekten başka dileğimiz yok” dedi.

Çoğulcu yönetim anlayışı

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da esnaftan, taksiciye, işçilerden derneklere pek çok farklı kesimle ortak akıl toplantıları yaptıklarını hatırlatarak, “Biz çoğulcu yönetimden yanayız. Belediyemizi bir kişinin kararıyla değil, sokak sokak ziyaret ettiğimiz vatandaşlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte yönetiyoruz. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Kentimizin bu yönetim anlayışının ülkemize de örnek olmasını gönülden arzu ediyoruz” dedi.

Bornova’yı ortak akılla yönetmenin çok büyük bir mutluluk olduğunu dile getiren Başkan Atila, “Düzenlediğimiz ortak akıl toplantılarından beslenerek kentimizin öncelikli ihtiyaçlarını birlikte belirliyoruz. Bornova’da huzur, birlik ve beraberlik var. Birlik ve beraberlik ortak akılla birleşince herkesin memnun olduğu hizmetler ortaya çıkıyor, huzurumuz oluyor. Bu çerçevede insana hizmet anlayışımızı kendi insanlarımızla geliştirerek sürdüreceğiz” dedi.

Pınarbaşı Kültür Merkezi’ndeki toplantıya şu dernekler katıldı: Pir Sultan Abdal Derneği Bornova Şubesi, Alevie Kültür Dernekleri Bornova Şubesi, Çorum Eşençay ve Civar Köyleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Sivas İli İmranlı İlçesi Kalkındırma Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Ege Tahtacı Kültür Eğitim Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği Altındağ Şubesi, Ege Tahtacı Kültür Eğitim Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği Naldöken Şubesi, Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği, Divriği Kültür ve Dayanışma Derneği, Afyonkarahisar Şuhut Bozan Köyü Yardımlaşma ve Daşanışma Derneği, Gökdere Kültür ve Dayanışma Derneği, Yeşilova Ehli Beyt Camii Derneği.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.