1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Azerbaycan’ın Acısı Acımız, Sevinci Sevincimizdir!
Azerbaycan’ın Acısı Acımız, Sevinci Sevincimizdir!

Azerbaycan’ın Acısı Acımız, Sevinci Sevincimizdir!

BİRLİK SAĞLIK SEN Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL Azerbaycan’a yapılan Ermeni  saldırısıyla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. 

A+A-

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

Kardeş ülke Azerbaycan’a yapılan saldırı, dolaylı olarak Türkiye’ye yapılmıştır.

Türkiye sadece diplomatik ve maddi olarak değil var gücüyle kardeşinin yanında olduğunu tüm dünyaya deklare etmelidir.

Bundan dolayıdır ki, devlet büyüklerimizin de açıkladığı gibi, Azerbaycan’a yapılan saldırıya karşı yapılması gereken ne ise yapılmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Devletimizin kardeş ülke Azerbaycan’a yapacağı her türlü yardım destek her ne olursa olsun destekliyoruz ve devletimizin yanındayız. 

Coğrafyaya baktığımızda iki kardeş ülke olan Türkiye ile Azerbaycan arasına adeta bir hançer gibi sokulmuş olan Ermenistan’ı, bertaraf etmek, Azerbaycan kadar Türkiye’nin de görevidir. Ermenistan  devlet ciddiyetinden uzak, Batının ve Türk düşmanlığını politika haline getirmiş ülkelerin paravan terör örgütü gibi davranmaktadır.

1991'de Hankendi'yi, ertesi yıl da Hocalı ve Şuşa'yı işgal eden Ermenistan’ın daha sonra Laçın, Hocavend, Kelbecer ve Ağdere'yi de ele geçirmesi, 1993'te Ağdam, Cebrayıl, Fuzuli, Gubadlı ve Zengilan illerinin işgali izlemesiyle, Azerbaycan topraklarının yüzde 20'sinin işgal etmiş ve 1 milyona yakın sivil, yerlerinden edilmiştir. 26 şubat 1992'deki Ermeni güçlerinin kayıtlara göre Hocalı'da 613 kişiyi katletmesiyle yaşanan soykırımı  unutmak mümkün değildir. Ermenistan’nın Hocalıda insanlıktan uzak, sivillere yönelik hunharca yaptığı katliamı Tüm dünyanın gözleri önünde yapılmış olması ve uluslararası kamuoyunda halen soykırım olarak tanınmamış, trajedi olarak kabul edilmesi özellikle batı ülkelerinin ne kadar iki yüzlü olduklarını göstermektedir. Dünyanın her bir köşesinde özellikle Türk nüfusun yoğun olduğu, Özellikle batı ülkeleri ve bazı Arap ülkeleri Bosna’da, Irak’ta, Suriye’de soydaşlarımıza karşı yapılan katliamları görmem, duymam, bilmem diyerek görmezden gelmekte ve üç maymunu  oynamaktadırlar. 

Başta ABD olmak üzere, batı ülkelerinin tek derdi Türkiye’nin güçlenmesini önlemek, çevresine ateş çemberiyle sarmak, becerebilirlerse Türkiye Cumhuriyeti Devletini bölmek ve parçalamaktır. Bundan dolayıdır ki, Türk ve Türk dostu olan ülkeleri de saldırmak, zorda bırakmak politikaları haline gelmiştir. 

Yunanistan, Kıbrıs Rum kesimi, Suriye, Irak, Ermenistan gibi komşularımızla sürekli sıkıntı yaşamamızın kaynağı bu komşu ülkeler değil, onları arka plandan gölge oyunu gibi oynatanlardır. Kardeş ülke Azerbaycan’a yapılan saldırı Türkiye’ye yapılmış olan saldırıdır. Hedef Azerbaycan’ı Türkiye’den uzaklaştırmak ve Türkiye Azerbaycan arasındaki kardeşlik  bağlarını koparmaktır."
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.