Aziz Başkan’dan Eylem Tepkisi

Aziz Başkan’dan Eylem Tepkisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 yılı Mayıs ayı ilk meclis toplantısı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun başkanlığında gerçekleşti. Meclis, geçtiğimiz ay kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Ak Parti Meclis Üyesi Azad Fazla için bir da

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin

4 milyon 200 bin İzmirli'nin belediyesi olduğunu duyana duymayana buradan iletmek istiyorum” diye konuştu.  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin inşaat yapılamayacak alanlara imar verme yetkisi ve lüksü olmadığına dikkat çeken Başkan Kocoğlu, şunları söyledi:

“Balçova arsa mağdurlarına en büyük ilerlemeyi İzmir Büyükşehir Belediyesi sağlamıştır.   Burada inşaat yapılabilecek her noktaya İzmir Büyükşehir Belediyesi imar vermiştir. Tapusuzlar için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin veya herhangi bir belediyenin arsa üretme gibi bir yetkisi yoktur. Bu mecliste iktidar partisinin üyeleri var.  Hazine arsasından daha fazla yer verilecekse,  arsa üretilecekse, bunun için kanun çıkması,  o kanunla bu insanlara arazi verilmesi gerekir. Bunu yapma yetkisi ise kanun yapma yetkisine sahip olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir.  Herkesin elini vicdanına koyarak belediyenin yetkisinde olmayan bir konudan dolayı burada protesto, şov yapmaya kalkanlara destek olunmaması gerekir”.

 

O imar 1998’de verildi

Üçkuyular’da “Doğuş arsası” ya da “İstinye Park” diye tanımlanan yere 2.5 emsal imarın 1998 yılında,  Ahmet Piriştina’dan önce verildiğini de söyleyen Başkan Kocaoğlu, “Burada kazanılmış bir hak söz konusudur. İzmir Büyükşehir Belediyesi yahut Başkanı,  ne benden önceki rahmetli Ahmet Piriştina ne de Aziz Kocaoğlu buraya imar vermemiştir. İmar değişikli yapmamıştır.  Bunu bilenler biliyor.  Bilmemezlikten gelenler bir daha duysun. İzmirli hemşehrilerimiz de bu meclis toplantısında tekrar duysun.  ‘Doğuş arsası’ denilen arsanın imarının kimini tarafından verildiği,  kimin tarafından kazanılmış hak haline geldiği bilenlerin malumudur.  O tarihte belediye yönetiminde kim varsa, onun tarafından yapıldığı herkesin malumudur. Doğuş arsasındaki emsalin hesabını bize sormayacaklar! Kim verdiyse, nasıl verdiyse ona soracaklar,,. Biz sadece vatandaşın kazanılmış hakkını ve gayri menkulünün de üzerinde kazandığı hakkı adaletle korumaya çalışıyoruz ve görevimizi yapıyoruz.  Bunu herkes böyle bilsin” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.