1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AZİZ BAŞKANIN REKLAMLARI!
AZİZ BAŞKANIN REKLAMLARI!

AZİZ BAŞKANIN REKLAMLARI!

Arif ÇAYAN yazdı...

A+A-

Türkiye’nin gündemine oturdu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, önümüzdeki yerel seçimlerinde ‘Ben aday değilim’ dediğinde.

Aziz Başkan ‘Yokum’ dedi diye, şaşıran kadar sevinen, sevinen kadar üzülen, üzülen kadar düşünenler oldu.

Siyasetçinin sonuçta seveni de çoktur, sevmeyeni de. Destekleyeni de çoktur, desteklemeyeni de. Ama bir gerçek vardır ki, yokum diyenin sorunu sevenin, destekleyenin azlığı veya çokluğu ile ilgili değil, içinde bulunduğu parti örgütünün istediği gibi olmaması, yönetilmemesi ve çalışmaması olabilir.

Nitekim Aziz Kocaoğlu’da uzun uzun yokum açıklaması yaparken, ne şehirde yaptıklarını, ne de yapamadıklarını anlattı.

Direk siyasetin merkezine girip, siyasetin içinde düşünülmesi, çözülmesi gerekenlerinin anlattı. İçine, Sayın Genel Başkan diyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismini de sokarak.

Aziz Kocaoğlu’nun açıklaması üzerine, aday olmayacağını açıklayan ilçe belediye başkanları da oldu, başarılı çalışmalarını anlatan ilçe başkanları da.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı arenasına çıkan açık sözlü başkanlar direk ‘adayım’ dedi, kapalı konuşanlar başkanlar ise Ankara’nın yolunu tuttular.

Herkes, vedasını sözlü ve sesli yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun son kelimesinden sonra, yerel seçimlere kadar 6 ay sessizce büyükşehir belediye başkanlığı yapacağını düşündü.

Ama öyle olmadı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, önceki gün büyük gazetelerde, belediye başkanlığı sırasında neler yaptığını anlatan sayfa sayfa reklamlar verdi..

Reklamlarda anlatılan, iyi başkan, iyi yönetim ve iyi projeler.

Yani tam bir başarılı belediye başkanı reklamı.

Herkes tarafından, yerel seçimlere kadar sessizce başkanlık yapacağı beklenilen Başkan Kocaoğlu’nu, reklamlarla yaratacağı ‘İyi Başkan’ın sıfatına ihtiyaç duyuran neden ne olabilir ki?

Siyasetin ve siyasetçinin insanları her zaman şaşırttığı gerçeğiyle, Kocaoğlu, çeşitli sebepleri neden göstererek yeniden başkanlığa adaylığını koyabilir mi?

Siyasetin ve siyasetçinin her an yok edilebildiği gerçeğiyle, Kocaoğlu, giderken CHP içinde yok olmamak, yok edilmemek için bu reklamlarla parti içindeki kendini sağlama alıyor olabilir mi ?

Siyasetin ve siyasetçinin bazı şeyleri önceden bilmesi gerçeğiyle, Kocaoğlu, kendisinden sonra aday olacak kişi biliyor ve ona yaptıkları üzerinden kişisel siyaset yapma şansını vermek istemiyor olabilir mi?

Bunlar veya bunun dışında her şey olabilir ama bir tek şey olmaz.

Aziz Başkanın Reklamları, ‘Baki Kalan Bu Kubbe Altında Hoş Bir Sada Bırakmak’ için verilmiş olamaz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.