Başbakan Davutoğlu'ndan İstiklal Açıklaması

Başbakan Davutoğlu'ndan İstiklal Açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul İstiklal Caddesi'nde düzenlenen bombalı intihar eyleminin ardından bir mesaj yayınlayarak terör olayını lanetledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul İstiklal Caddesi'nde düzenlenen bombalı intihar eyleminin ardından bir mesaj yayınlayarak terör olayını lanetledi.

İstanbul İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirilen bombalı terör saldırısıyla ilgili konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, olayın en kısa zaman içerisinde çözülerek aydınlığa kavuşturulacağını söyleyerek; "Bu acı olay tavrımızın doğru olduğunu bir kez daha ortaya koydu" dedi.

"Ülkem, milletim ve hükümetim adına lanetliyorum."

Başbakan , yayınladığı mesajda İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen patlamanın bir çok ülkenin vatandaşının olduğu sivil bir gruba gerçekleştiğini ifade ederek, eylemin hiçbir fark gözetmeksizin doğrudan insanı hedef aldığını söyledi. Terör saldırısını gerçekleştirenleri lanetleyen başbakan; "Onları böyle insanlık dışı bir eyleme azmettiren ve destekleyen her türlü ihanet odağını ülkem, milletim ve hükümetim adına lanetliyorum. Bu acı olay sebebiyle milletçe hepimiz derin bir acı içindeyiz. Bu alçakça saldırıda hayatını kaybedenler için taziyelerimi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Terör odakları bu saldırıyla birlikte menfur cinayetlerine yenilerini eklemiştir. Bu olay vesilesiyle bir kere daha gördük ki, terörün hedefi bütün insanlıktır, insanların yaşama hakkıdır." şeklinde konuştu.

 

Patlamanın ardından dünyanın bir çok yerinden mesaj geldiğini belirten başbakan, gelen mesajların terörün gerçek yüzünün bütün dünyada görülmeye başladığını ispat ettiğini söyledi. Ölenler arasında bir çok ülkenin vatandaşı olduğunu söyleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye olarak biz her zaman teröre karşı net bir duruşa sahip olduk ve terörün dini, dili, ırkı olmadığını, kimden gelirse gelsin terörün lanetlenmesi gerektiğini ifade ettik. Bu acı olay, bu tavrımızın ne kadar doğru olduğunu bir kere daha göstermiştir." şeklinde konuştu.

Terör bitinceye kadar mücadele edileceğinin altını çizen başbakan, olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü ve dikkatlice yürütüldüğünü söyleyerek, Olayın en kısa zaman içinde çözüleceğini ifade etti.

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.