1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Aksoy’un ‘Müdür Bağışı’ derneği karıştırdı!
Başkan Aksoy’un ‘Müdür Bağışı’ derneği karıştırdı!

Başkan Aksoy’un ‘Müdür Bağışı’ derneği karıştırdı!

Derneğin yönetim kurulunda olan bazı isimlerin istifa ettiği iddia edildi.

A+A-

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un, belediye ait şirkete kendisini müdür yapıp, 3 ay toplam 30 bin TL aldığı huzur ücretini bağışladığı Menemen Liseliler Derneği, olağanüstü toplantı yaptı. Toplantıda başkanın bağışıyla ilgili tartışmaların yaşandığı derneğin yönetim kurulunda olan bazı isimlerin istifa ettiği iddia edildi.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, başkanlık koltuğuna oturduktan sonra belediyedeki icraatlarına Mayıs 2019’da, belediye ait META Su İnşaat Taşımacılık Unlu Mamuller Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne kendisini müdür olarak atadı. Başkanlığı yaptığı yönetim kurulunda kendisini müdür olarak atayan Aksoy, aynı kurulda daha sonra oy çokluğuyla kendisine ayda 10 bin TL huzur hakkı altında şirketten kendisine ödenmek ücret bağlanmasına da karar verdi.

haber2-001-001-001.jpg

Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde şirketin aldığı kararların yayınlanması ve konunun basına çıkmasından sonra Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, kamuoyuna açıklama yazısı gönderdi. Başkan Aksoy imzasıyla Menemen Belediyesi’nden basına geçen açıklamada, bir takım basın organlarından çıkan ve yıpratma amaçlı haberlerin doğru olmadığı, kendisini müdür olarak atadığını ancak hiç ücret almadığını belirtti. Hatta Başkan Aksoy, aynı açıklamanın içinde Belediye Başkanı olarak aldığı maaşları bile kurumlara bağışladığını belirtti.

Bu açıklama üzerine haberi kamuoyuna ilk duyuran Medya Ege Yayın Gurubu’na, Menemen Belediyesi’nde danışman olarak görev yapanlar tarafından Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un, kendisini müdür olarak atadığı şirketten her ay 10 bin TL olmak üzere toplam 30 bin TL huzur hakkı aldığını, bu ücretleri de başkanın okuduğu lise olan Menemenliler Lisesi’nden mezunların kurduğu Menemen Liseliler Derneği’ne bağış yaptığını belirttiler. Bu açıklamayı yapanlar, daha sonra başkanın Menemen Liseliler Derneği’ne Başkan Aksoy adına yapılan bağışların makbuzlarını da gönderdiler.

f7934b3d-0c0e-4783-93f2-807ce6619027-001.jpg

Bağış makbuzlarının ortaya çıkması üzerine Menemen Liseliler Derneği dün akşam acil yönetim kurulu toplantısı düzenledi. Menemen Liseliler Derneği başkanını, aynı zamanda Menemen Belediyesi’nin şirketlerine muhasebecisinin başkanlığında yapılan toplantı da, Menemen Belediye Başkanı  Serdar Aksoy’un yaptığı bağış konusunda sert tartışmalar yaşandığı öğrenildi. Bu tartışmalar sonunda, Menemen Liseliler Derneği’nin kimsenin kendisini aklama merkezi olmadığını belirten bazı yönetim kurulu üyelerinin istifa ettiği ise gelen haberler arasında.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un almadığını söylediği, tanışmalarının aldı ama bağışladığını açıkladığı müdürlük makamından gelen huzur hakkı ücreti, Menemen Lisesiler Derneği’nin karıştırmış durumda. Derneğin, makbuz kesip aldığı 30 bin TL bağışı ne yaptığı, derneğin banka hesabında olup, olmadığı ise henüz netlik kazanmış durumda değil.

Başkan Aksoy’un gerçekten bağış yapıp, yapmadığı, yapılan bağışın derneğin hesabında olup olmadığı konusunda araştırma yapan gazeteciler, Menemen Lisesiler Derneği’nden istifa eden yönetim kurulu üyelerinin bugün, konuyla ilgili bir açıklama yapması ihtimali olduğu belirtiyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.