Başkan Aslanoğlu: Çok yol aldık ama bitmedi biz iktidar olacağız!

Başkan Aslanoğlu: Çok yol aldık ama bitmedi biz iktidar olacağız!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Seçim ve Sandık güvenliği konusunda görev alan avukat ve hukukçulara, düzenlenen törenle teşekkür belgesi verdi. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, "Biz iktidar olacağız!" dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde sandık başında, okullarda, hukuk komisyonlarında ve seçim kurullarında görev alan avukatlar, CHP İzmir il başkanlığınca onurlarına düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı sonrasında düzenlenen törende katılımcılara teşekkür belgelerini takdim eden CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, kazanılan seçimlerdeki emekleri için avukatlara teşekkür etti. Aslanoğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

chp-izmirden-avukatlara-tesekkur-7.jpeg

İZMİR’DE TEK OY BİLE ÇALDIRMADIK

Değerli yol arkadaşlarım Cumhuriyet Halk Partisi'nin büyük hukuk ailesi sizlerle Bugün bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Seçimin ardından bir araya gelelim istedik. Bugün bizi bir araya getiren seçim ve hukuk işlerinden sorumlu il başkan yardımcımız Ahmet Doğukan Gül'e ve ona destek veren il başkan yardımcılarımız Özlem Eser’e ve Fikret Yıldız’a da çok teşekkür ederim. Süleyman Demirel diyor ki, galibiyetin sahibi çoktur mağlubiyetin sahibi yoktur. Büyük bir seçim zaferi kazandık. Bu seçim zaferinden sonra herkes ama herkes seçimdeki katkılarını ya da başarının asıl mimarı olmasını anlatıyor. Ama hepimiz biliyoruz ki, seçimi örgütler kazanır, seçimi örgütlü güçler kazanır. Eğer böylesi örgütlü, güçlü bir hukuk ordumuz olmasa seçim kazanılmaz. Öyle ki, seçimlerden çok önce sizlerin çalışmaları başlar. Daha sonra seçim günü olur. Sonuçlar üç aşağı beş yukarı belli olur. Belli olduktan sonra avukatlarımızla baş başa kalırız. Daha henüz verilmemiş oy çuvalları vardır. Gecenin üçüdür, dördüdür. Sizler o görevlerinizin başında olursunuz. Seçim biter, hukukçuların işi bitmez. İl binasında hukuk komisyonu günlerce toplantısına devam eder. Daha itirazlar vardır. Bilin ki sizin bu emeklerinizi bilen, gören kocaman bir örgüt var. İzmir'de bir milyon 20 bin oy farkı attık 31 Mart'ta 28 belediye, bir de Büyükşehir Belediyesi, 29 belediye kazandık. Biz biliyoruz ki, İzmir'de tek bir oy bile çalınmadı, çaldırılmadı. Sizlerin sayesinde sahip çıkıldı. Sizlerle birlikte görev yapan partimizin değerli emekçileri vardır. Sandık sorumluları var, okul sorumluları var, kat sorumluları, bilişim sorumluları var. Aslında seçime 40.000 kişilik dev bir orduyla gidiyoruz ama bunun en temel parçası bilgi. Önemli olan sandık çalışmalarının temelini oluşturan kanunu, yasayı, hukuku bilmek. O yüzden hukuk ordumuza, örgütlülüğü daim kılan hukuk komisyonu başkanımıza, hukuk komisyonu üyelerimize, ilçelerimizde seçim kurulu sorumluluğunu üstlenen yoldaşlarımıza gece gündüz demeden çalışan siz değerli avukat yoldaşlarımıza canı gönülden ve her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Arkadaşlar iyi ki varsınız.

chp-izmirden-avukatlara-tesekkur-2.jpeg

ÇOK YOL ALDIK AMA BİTMEDİ

Konuşmasında iktidar hedefini bir kez daha ortaya koyan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP İktidarının kaçınılmaz olduğunu belirterek, aile olmanın önemini vurguladı. Aslanoğlu, “31 Mart’ta bir destan yazıldı, çok yol aldık ama yolu bitirmedik. Yerelde iktidar olmak hedefimizin yarısı. Biz genelde iktidar olacağız, iktidar olmaya da çok yakınız. Bu seçimde Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’in ve genel başkan yardımcılarımızın çok emeği var. Bizi ciddi anlamda başarılı politikalarla tanıştırdılar. Her birine tüm Cumhuriyet Halk partililer adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şimdi o oyları sabit kılma, iktidar olma zamanı. Bizler çok uzun süredir yerelde iktidarız, genelde iktidar görmedik. Aranızda uzun süredir iktidar olmadığımız için büyük mağduriyetlere uğrayan arkadaşlar var. Hakimlik, savcılık sınavlarında, sözlülerde haksızca elenen arkadaşlarımız var. Bunlara, tüm ülkede son vermenin tek yolu, iktidar olmak. İktidar olmanın da tek yolu var. Cumhuriyet Halk Partisi içinde aile olarak kalmayı başarmak. Biz bir arada olduğumuz sürece iktidar yolunda ilerliyoruz. Arkadaşlar birbirimize düşmediğimiz sürece küçük hesaplarla birbirimizi üzmediğimiz sürece iktidar oluyoruz. İlk demokratik seçimde halkın iktidarını kurmak için sizlerle bir kez daha gece gündüz çalışacağız. İktidara yürürken de sizlere çok ihtiyacımız var. Tekrar iyi ki varsınız arkadaşlar. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi

SİZLER GÖRÜNMEYEN KAHRAMANLARSINIZ

Törende konuşan CHP İzmir Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahmet Doğukan Gül’de törene katılan avukatlara teşekkür ederek “Her zaferin hem görünen hem de görünmeyen kahramanları vardır. Yaşadığımız büyük mutlulukta kuşkusuz en önemli emek sahiplerinden biri de seçim döneminin başlangıcından seçim gününün bitimine kadar sandık güvenliği için çalışan ve tüm süreci koordine eden değerli avukatlarımız oldu. Sizler kazanılan seçimin görünmeyen kahramanlarısınız. Güzel İzmir’imizin her ilçesinde, her mahallesinde göreve koşan avukatlarımız sayesinde tüm usulsüzlükler engellendi. Seçmenin oyuna sahip çıkıp, demokrasi zaferini kazanmamıza katkı sağlayan siz değerli meslektaşlarıma, emekleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından, seçimlerde görev alan hukukçulara isimlerine düzenlenmiş olan Teşekkür Belgeleri takdim edilirken, çekilen toplu fotoğrafın ardından tören sona erdi.

chp-izmirden-avukatlara-tesekkur-9.jpeg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.