1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Batur'a Kemeraltı Hayat Platformu’ndan ziyaret!
Başkan Batur'a Kemeraltı Hayat Platformu’ndan ziyaret!

Başkan Batur'a Kemeraltı Hayat Platformu’ndan ziyaret!

Konak Belediyesi Başkanı Abdül Batur, Kemeraltı Hayat Platformu üyelerini makamında misafir etti.

A+A-

Kemeraltı Hayat Platformu’nun kuruluş amacı ve Tarihi Çarşı’nın İzmir'i için önemine vurgu yapılan toplantıda Tarihi çarşının hak ettiği saygınlık ve öneme kavuşturulması için neler yapılabileceği hakkında karşılıklı görüşler paylaşıldı.

“KEMERALTI ÇARŞISI İÇİN GEREKEN HER ADIM ATILACAK”

Konak Belediyesi Başkanı Abdül Batur, “ Kemeraltı’nın kendisi ve yönetimi içinde ayrı bir öneme sahip olduğunu, sorunların çözüme hızlı bir şekilde kavuşması yolunda gereken her adımın Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlarla koordineli bir şekilde atılacağını” söyledi.

img-20190911-wa0003.jpg

Alt ve üst yapı sorunlarından kaynaklanan esnaf ve ziyaretçilerin sorunlarının en kısa sürede giderilmesi için bir plan hazırlığında olunduğunu belirten Başkan Batur “ Kemeraltı Çarşısı’nın mevcut sorunlarının çözümüne kendisinin de bizzat katkıda bulunacağını, İzmir halkı ve STK’ların görüşlerinin kendisi için değerli olduğunu” belirtti.

img-20190911-wa0001.jpg

“KEMERALTI’NIN SORUNLARI YEREL YÖNETİMLER ve STK’LARIN ORTAK FİKRİ İLE ÇÖZÜLMELİ”

Kemeraltı Hayat Platformunun kuruluş amacının kısaca açıklayan Platform Temsilcileri;

Kemeraltı Çarşısı’nın sorunlarının çözümünde başta İzmir halkı, STK’lar, yerel yönetimler ve tüm bölge paydaşlarının ortak çözüm üretmesi, yapılan ve yapılacak projelerin tarihi çarşının dokusuna zarar vermeden, kültürel zenginliğin gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak şekilde hayata geçirilmesine değinen Cem Ceylan, "Tarihi çarşının sorunları çözülürken mevcut ekonomik, kültürel ve sosyolojik yapısı dikkate alınmalıdır. Kemeraltı Çarşısı’nın turizm, gastronomi, el sanatları ve eğlence vb. alanlarda özgün ve yerel birçok değeri bulunmaktadır, İzmir ve ülke çapında marka değeri olabilecek bu küçük işletmeler; desteklenerek korunmalı, inovatif modeller geliştirilerek AVM ve uluslararası markalarla rekabet gücünü arttıracaktır. Bu anlamda Konak Belediyesi ile ortak fikir ve projelerde Kemeraltı Hayat Platformu tüm desteği vermeye hazırdır “ dedi.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.