Başkan Çerçioğlu: Tek bir dünyamız var

Başkan Çerçioğlu: Tek bir dünyamız var

Başkan Çerçioğlu, daha yaşanabilir bir çevre için, 2008 yılında çevre kirliliğine dikkat çekmek için Estonya’da başlayan ve küresel bir harekete dönüşen “Haydi Yapalım” etkinliğine destek verdiklerini söyledi.

Geçtiğimiz yıllarda da etkinliği destekleyen Aydın Büyükşehir Belediyesi bu yıl etkinliği çeşitli kurum ve kuruluşlarla ortaklaşa yapıldı. Dünya Temizlik Günü etkinliği olan ve neredeyse bütün dünyanın katıldığı "Let's Do It" (Haydi Yapalım) etkinliğine destek vererek çeşitli kurumlardan gönüllülerle birlikte çevre temizliği yaptı. Aydın merkez ile Kuşadası ve Nazilli ilçelerinde gerçekleştirilen etkinlikte onlarca gönüllü yer aldı.

cevre-8.jpg

Başkan Çerçioğlu: Tek bir dünyamız var, kirletmemeliyiz

Çevrenin insanlar tarafından her geçen gün kirletilmekte olduğunun altını çizen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Temiz bir çevrede yaşamanın ilk şartı çevreyi kirletmemektir. İnsanlık çevreyi özellikle sanayinin gelişmesiyle birlikte son 250 yılda her geçen gün daha fazla kirletmektedir. Bu küresel soruna karşılık bizler Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak daha yaşanabilir bir dünya için çevreye karşı da sorumluluklarımızın olduğunun bilincindeyiz.

cevre-4.jpg

Çevreye karşı bu duyarlılığı vatandaşlarımızdan da bekliyoruz. Atılan her çöp orada belki de yüzlerce yıl kalacak ve doğayı kirletecek. Oysaki tek bir dünyamız var ve çöplerimizle onu kirletmemeliyiz. Bu sebeple biz de 'Haydi yapalım' diyoruz" açıklamasında bulundu.

cevre-5.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.