Başkan İnanır’dan o iddialara tepki! "Esefle kınıyorum” 

Başkan İnanır’dan o iddialara tepki! "Esefle kınıyorum” 

CHP Karşıyaka Gençlik Kolları’nın 1 Şubat’ta yaptığı kongre, seçimi kaybeden Özenç Kalkan usulsüzlük yapıldığı iddiası ile Genel Merkeze taşındı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karşıyaka’da 2 oy ile mevcut Başkan Burak İnanır’ın kazandığı Gençlik Kongresi’nin ardından, seçimi kaybeden Özenç Kalkan’ın haziranda usulsüzlük yapıldığı iddiası ile Genel Merkeze kongrenin iptal edilmesi için başvuruda bulundu. Başkan İnanır, “Kişisel hırslar için partinin yıpratılmasını esefle kınıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

İşte Burak İnanır’ın yaptığı açıklama:

Geçtiğimiz hafta yaptığımız gençlik kolları seçiminden sonra çeşitli yazılar, eleştirmeler ve karalamalarla seçim sonucuyla ilgili şaibe yaratılmaya çalışılmış, sonuçların tarafımızca haksız kazanç gösterilip bizlerin parti ahlakına yakışmayacak şekilde seçimi sonuçlandırdığımıza kadar yazılar meydana gelmiştir. Bugüne kadar gerek partimizin zarar görmemesi gerek yersiz bir polemik çıkarıp yakaladığımız genç jenerasyona zarar vermemek adına bir açıklama yapmadık.

Ancak bizlere; durumu mağdur edebiyatı yaratarak kendilerini iyi gösterme çabası gibi durumlarına getirmeleri ve sizlerin bakışında bize yapılan ithaflara bir cevap verme zorunluluğu doğmuştur. İnanın çocuklar dediğimiz zaman temiz bir neslin, ‘ben ne olacağım’ diye değil, ‘vatan ne olacak’ diye sokağa çıkmasını ve Cumhuriyet Halk Partisi saflarında örgütlenerek iktidar yolunda büyük dalgalar yaratmasını hedefledik. Asla bir parti büyüğümüzü kötüleyecek ve sosyal medya da karşı zihinlerin eline yalan yanlış kozlar verecek hareketlerde bulunmadık. İtiraz en doğal haklarıdır. Ancak yapılan itirazlar sosyal medya üzerinde tartışılmayıp keşke parti içerisinde kalsaydı. Genel Merkez’in alacağı her karara saygı duyuyoruz. Kurultay süreci bittikten sonra parti disiplininin dışına çıkan arkadaşlar için yasal sürecin takipçisi olacağız. Haziran o günde defalarca sayılıp incelenmiştir. İki tarafında gözlemcisi olduğu divan, tutanakları imzalamış gerek şahsım gerek rakibim Özenç Kalkan sahnede bu süreci yakından takip etmiştir. Haziran’ın fotoğrafında da görüldüğü üzere isimlerin karşısındaki imzalar boştur. İddialar asılsızdır. Kişisel hırslar için partinin yıpratılmasını esefle kınıyorum.

basliksiz-1-032.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.