Başkan Karabağ Kulalı Hemşehrileriyle Buluştu Keşkek Dövdü

Başkan Karabağ Kulalı Hemşehrileriyle Buluştu Keşkek Dövdü

Başkan Hasan Karabağ, Kulalı Hemşehrileri'nin düzenlediği 8. Geleneksel Keşkek Günü'ne katılarak keşkek dövdü, "Atatürk'ü unutturmayacağız" dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı Kulalılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin 8. Geleneksel Keşkek gününe katıldı. Başkan Karabağ, “Atatürk’ü unutturmayacağız ve Bayraklıda yaşatmaya devam edeceğiz. Sadece Kulalılar değil bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne saygı duyan ve onula birlikte hareket eden herkesi kucaklıyoruz. Bu ülkeyi böldürtmeyiz. Atatürk Cumhuriyetini yıktırmayız” dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı sahilde Kulalı hemşehrileri ile buluştu keşkek dövdü. Etkinliğe CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, belediye meclis üyeleri ve Bayraklı’da yaşayan Kulalılar katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Karabağ, “Kulalılara bir; hırsız diyemezler, iki; eşkıya diyemezler üç; vatan haini diyemezler! Gerisi onların olsun. Bu Egeliler için de böyledir. Bizim Ege derneklerinin tümünde Türk Bayrağı ve Atatürk resmi vardır. Olmayanlara da zaten ben gitmiyorum. Arkadaşlarımız gider duvarlarında Atatürk resmi ve Türk Bayrağı var mı diye bakar. Yoksa, gitmeyiz. Onun için 29 Ekim ve diğer bayramlarımızda yaptığımız etkinlikler manşetlere taşındı. Bu yaptıklarımız birilerinin karnını ağrıtıyor. Biz şeriat düzeni istemiyoruz. Biz laik, Atatürkçü, Cumhuriyetçiyiz! Atatürk bunlara ne yapmış anlamıyorum. Eğer Atatürk ve arkadaşları olmasaydı Cumhurbaşkanın ismi Tayyip olur muydu, Başbakanın ismi Ahmet olur muydu? Bunları bir düşünmeleri gerekiyor ama bir türlü göremiyorlar. Atatürk’ü unutturmayacağız ve Bayraklıda yaşatmaya devam edeceğiz. İzmir’in en yüksek direğini de Bayrağını da tepeye asacağız. Sadece Kulalılar değil bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne saygı duyan ve onula birlikte hareket eden herkesi kucaklıyoruz. Bu ülkeyi böldürtmeyiz. Atatürk Cumhuriyetini yıktırtmayız” dedi.

GURUR KAYNAĞIMIZ!

Bayraklı Kulalılar Derneği Başkanı Veli Topal ise, “Kulalılar 60 yıl önce buraya gelmiş. Kendi yağımız, tuzumuzla kavrulduk. Ama 60 yıl sonra aramızdan bir lider yetişti. Bayraklı Belediye Başkanımız İzmir’in kıskandığı bir isim oldu. Bu da bizim gurur kaynağımız. Bu da bizim için yeter diye düşünüyorum” dedi.

Karabağ konuşmaların ardından odun ateşinde dev kazanda pişen keşkeği dövdü.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.