Başkan Karabağ'dan Haftasonunu Dernek Etkinliklerine Ayırdı

Başkan Karabağ'dan Haftasonunu Dernek Etkinliklerine Ayırdı

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Sivaslılar ve Erzurum Dörtler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği etkinliklere katıldı.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ hafta sonu Sivaslılar ve Erzurum Dörtler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği etkinliklere katıldı. Her iki dernek etkinliklerinde yaptığı konuşmada Atatürk vurgusu yapan Başkan Karabağ, “Ortak noktamız; Türkiye’miz, Cumhuriyetimiz, bayrağımız ve Atatürk’ümüz. Bunlar bizim olmazlarımız. Bunun dışındakilerle ilgilenmiyoruz” dedi.

Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Havuz Düğün Salonu’nda düzenlediği programa Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, İzmir ve Bayraklı’da yaşayan Sivaslılar katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Karabağ, “Ortak noktamız; Türkiye’miz, Cumhuriyetimiz, bayrağımız ve Atatürk’ümüz. Bunlar bizim olmazlarımız. Bunun dışındakilerle ilgilenmiyoruz. Atatürk’ü sevmeyenler benim dostum değildir. 1453 İstanbul’un fethi ama 6 Ekim 1923 İstanbul’un kurtuluşu. Dolayısıyla meseleye böyle bakıyoruz. Ecdadımıza sahip çıkıyoruz ama ulusal kurtuluş savaşımızı unutturma isteyen zihniyete de karşıyız. Bütün sivil toplum örgütü üyesi arkadaşlarımın Türkiye sevdasında birleştiğini görüyorum. Ne mutlu Türküm diyene, Ne mutlu Türkiyeliyim diyene! Atatürk’ün bir çift sözünde bütün her şey var. ‘Cumhuriyeti kuranlar Türkiye cumhuriyeti halkıdır. Bu halka da Türk milleti denir’ demiştir. Bu lafın sözcüğün altında bir ırkçı kafa yatmamaktadır. Türkiye’de bütün sorunların çözümü Atatürk’te vardır. Yaratılan sorunlar Atatürk’ten uzaklaştıkça oluyor. O yüzden ben Atatürkçüyüm, sizlerin de Atatürkçü olduğunuzu biliyorum. Kalplerimiz, gönüllerimiz bir olsun, Cumhuriyetimiz ilelebet yaşasın ve Türk Bayrağımız asla inmesin” dedi.

5f74bc91-d07a-4939-9656-be59b845e2ad

ERZURUMLULARI SEVİYORUM ÇÜNKÜ ONLAR BAYRAKLARINI SEVİYOR

Başkan Karabağ, daha sonra Buca Kaynaklar’da düzenlenen Erzurum Dörtler Derneği’nin etkinliğinde Erzurumlularla buluştu. Erzurum’un kurtuluş savaşının başladığı yer olduğuna dikkat çeken Başkan Karabağ, “Sevgili Atatürk Erzurum’a geldiğinde Çukurova’dan gelenleri görmüş. Atatürk, ‘neden buraya geldiniz’ demiş. Oraya gelenler, ‘Paşam sen Anadolu’yu kurtarmaya gelmişsin. Biz de katılmak için geldik. Onun için buradayız’ yanıtını vermiş. Bunun üzerine de Atatürk, ‘Evet doğru yerden başlıyorum. Türkiye’yi Erzurum’dan kurtaracağız, Anadolu’yu Erzurum’dan kurtaracağız’ demiş. Atatürk bu ülkeyi emperyalistlerden kurtarmak için Erzurum’dan yola çıkmış. Sizin belediye başkanınız olmaktan onur duyuyorum, gurur duyuyorum. Ne mutlu Erzurumluyum ne mutlu Türkiyeliyim diyene! Erzurum derneklerinin siyasi görüşü ne olursa olsun tüm etkinliklerine katılıyorum. Erzurumluları seviyorum çünkü onlar ülkelerini seviyor, bayrağını seviyor, bunun için mücadele ediyor. Ama dörtler derneği mensupları ayrı bir yerde. Onların Cumhuriyet’e ve Atatürk’e bakışları tartışmasız Türkiye’nin en önemli sevgisi halinde! Hz. Ali’yi, Hacı Bektaş Veli’yi ve Atatürk’ün fotoğrafını duvarlarına asarak bir sevdayı sürdürüyorlar” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.