1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Karakayalı'dan o muhtara sert sözler! 'Fasulyede kendini nimetten sayıyor! 
Başkan Karakayalı'dan o muhtara sert sözler! 'Fasulyede kendini nimetten sayıyor! 

Başkan Karakayalı'dan o muhtara sert sözler! 'Fasulyede kendini nimetten sayıyor! 

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Ulucak  beldisindeki bir muhtarın yaptıklarına dair açıklamalarda bulundu. 

A+A-

Başkan Karakayalı düzenlediği basın toplatısında Ulucak'taki yatırımlar ve sorunlar hakkında bilgi verdi. Başkan Karakayalı, "Ulucak'taki çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Önce İZSU ile berabere çalışmalara başladık. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerimiz, ilçe başkanımız ile birlikte  önce seçimlerden önce verdiğimiz sözleri masaya yatırdık. Sonra çalışmalara başladık. Öncelikle doğalgaz sorununu ele aldık. 1,5 yıl oldu biz seçileli. Bize doğalgaz için 2022'ye tarih verdiler ama biz bu tarihi 2020'ye çektirdik. Doğalgaz çalışmalarımız dason hızla devam ediyor. Diğer yandan  İZSU ile birlikte kanalizasyon, arıtma suyu, yağmur suyu gibi projelerimiz ihaleye çıktı ve çalışmaları sürüyor. Son olarakta içme suyu borularımızın değştirilmesi çalışmasına gelindi. 1,5 ay sonra ihalesi bitiyor, sonra çalışmalar başlayacak" dedi. 

 

'Haddini Aşma'

Beldede yapılan yatırımları kendisi yapmış gibi lanse eden muhtarı sert bir dile eleştiren Karakayalı, "Seçildiğimizden beri yoğun bir çalışam içerisindeyiz. Ama maalesefki bazı insanlar sanki biz hiç yokmuşuz, hiç bir şey yapmıyoruz gibi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerimiz, ilçe örgütümüz, il örgütümüz kapalı bir şekilde oturuyoruz gibi aktarılıyor. Ulucak'ta öyle bir imaj yaratıldıki sanki tek bir kişi çalışmalar yapıyor. Fotoğraf paylaşıyor müjde doğalgaz geliyor, başka bir gün içme suyu geliyor, sonra kanalizasyon geliyor. Falanca kişiyle konuştum gibi imajlar çiziliyor. Ulucak'ta 3 tane muhtarımız var diğer iki muhtarımız hiç birşey yapmıyor onlarda kabuğuna çekilmişler ama buradaki işi sadece bir muhtar yapıyor. Kemalpaşa'da bütün  herşeyi bu muhtar yapıyor. İZSU ile doğalgaz ile ESHOT ile görüşüyor biz devrede değiliz. Duraklara otobüs getiriyor. Durak yeri istiyor, asfalt attırıyor. Bizim hiç birşeyden haberimiz yok, biz sankin yatıruyoruz. Beyfendi kendini Kemalpaşa Belediye Başkanı ilan edecek nerdeyse. Ayıptır, ayıp. Bu anlatılanlarda ne yazıkki bazı vatandaşlarımız inanıyor. Ben buradan bu muhtarı ikaz ediyorum haddini aşma" dedi. 

,-040.jpg

Kimse bizi parçalayamaz 

Başkan Karakayalı, "Kemalpaşa'da 49 tane muhtar var. Her ay muhtarlar toplantısı yapıyoruz. Önce nezaket et muhtarlar topaltısına gel. Varsa bir karın ağrın varsa bir sorun orada açıkla. Daha 3 gün önce muhtarlar toplantısı yaptım. 46 muhtar katıldı, sağoslunlar. Beraber çalışıyoruz. Muhtarların elbetteki ilçe yönetiminde büyük katksı var. Onlar devleti, halkı temsil ediyor. Müthiş istişare içerisindeyiz. Ama diğer muhtarların hiç bir şekilde kendisini ön plana çıkarmazken  bir tane buradaki vatandaş kendini fasulye gibi nimetten sayıyor. Ne oluyor. Ulucak'ta biz hiç birşey yapmıyoruz hepsini o yapıyor. Herkes haddini bilsin. Biz takım arkadaşı olarak . İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerimiz, diğer meclis üyelerimiz, ilçe başkanımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız topyekün etle tırnak gibi siyaseten yönetmeye çalışıyorz. Biz bir bütünüz. Kimse bizi parçalayamaz. Hep beraber daha geçen akşam meclis üyeleri ile birlikteydik. Başkan Soyerle beraberdik. Geçen hafta oradaydı. Pazar günü Efeler Yolu Projesi var. Ona gidicez tanıtımınına. Çok büyük bir proje. Allah muhafaza Efeler Yolu Projesi burada olsa ona da bizim muhtarımız talip olacak. Proje Bayındır'dan  Ödemiş'ten geçiyor. Buradan geçse ona da sahip çıkcak. Bu kadar yüzsüzlük olmaz. Biz hiç birşey yapmıyoruz. Burada ne yapılıyorsa Kemalpaşa Belediyesi, CHP'li belediye başkanları ile beraber büyük işbirliği ile yapıyoruz.  Asfalt çalışmalarını, çarşamba gününe aldım. Hadi bakalım. Cuma günü yapılacaktı. Yapmayın dedim. Çarşambaya aldırdım. Gelsin başlatsın bakalım beyfendi. Önce sen birlikte çalışacaksın bizim muhtarlar toplantısına geleceksin. Neden gelmiyorsun? Muharlarımızla toplanıyoruz her ay fikir alışverişi yapıyoruz.  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin müdürü geliyor.İZSU, İZULAŞ, ESHOT ve İZBETO temsilcileri geliyor. Hep beraber çalışmalar yapıyoruz. Buradaki diğer muhtar arkadaşlarımızı yok sayarak her şeye sahip çıkıyor" açıklamasını yaptı. 

dsc_3610.jpg

Kimse gölge etmesin

Son olarak parti içi muhalefete değinen Başkan Karakayalı, "Bir de bunun parti içi destekçileri var.  Parti için muhalefet yapan 3-5 kişi var. Onlarda bu muhtarı  fişşekliyor. Tabi buda farklı birşey.  Ben o arkadaşa söylüyorum. Artık birlik ve beraberlik içinde olma zamanıdır. Öyle parti içi muhalafet olmaz. Ülke elden giidiyor. Biz bu ülkeye nasıl demokrasi getiririz? Nasıl fabrika ayarlarına döndürürüz? Nasıl insanları bir araya getiririz? bunları düşünüyoruz. Parti gütmeksizin onlara nasıl hizmet veririz? Parti ayrımı yapmadan  toplumu nasıl  birleştirebiliriz? Biz  bunlarla uğraşıyoruz. Toplumu barıştırmaya çalışıyor. Öbür taraftan arkadaşlarımız maalesef körüklüyorlar. Biz biriz beraberiz. Kadınmızla erkeğimizle örgtümüzle başkanımızla bütüm herşeyimizle canla başla bu memlekete Kemalpaşamıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Ve bu şekilde daha hızlı daha çok daha iyi çalışacağız. Kemalpaşamızı layık olduğu yere getireceğiz. Benim hedefim bu istediğim şeyde bu. Kimse gölge etmesin. Kimse hak etmediği bir şekilde kendini üst düzeye çıkarmasın. Çünkü hak etmiyor. İki tane foto atmakla maalesef  bir telefonla görüşüpte fotoğraf çekmekle bu işler olmuyor beyefendi. Ben koca bir belediye başkanıyım biz hiç birşey yapmıyoruz,İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçe başkanı, yerel hizmetler müdürü hiç birşey yapmıyor herşeyi bu yapıyor. Herkes kendini denk alsın" diye konuştu.

dsc_3611.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.