Başkan olup 17.günde ödül almak!

Başkan olup 17.günde ödül almak!

Arif Çayan yazdı; Başkan olup 17.günde ödül almak!

Siyasette bazen yaptıklarınız, bazen de yapmadıklarınız sizi komik duruma düşürür.

Yaptıklarınızdan dolayı komik duruma düştüğünüzde, özür dilemek başta olmak üzere birçok iletişim seçeneğini kullanarak fazla eleştiri almadan kurtulabilirsiniz.

Ama yapmadıklarınızla ilgili olarak aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Yapmadığınız için eleştiri ağır olur, telafisi ise hiç olmaz.

2024 yerel seçimlerinde Çiğli Belediye Başkanı, CHP’nin adayı Onur Emrah Yıldız oldu.

Genç belediye başkanından, siyaset dünyasına katkılarından çok belediye başkanı olması hasebiyle Çiğli’de yaşayan vatandaşların beklentisi daha çok.

Başkan Yılmaz, başkan olduktan 17 gün sonra bir ödül aldı.

Ödül kendisine direkt verilmedi, belediyenin kültür müdürü gidip Çiğli Belediyesi’ne verilen ödülü aldı.

Avrupa Türkiyeli Yazarlar Grubu, 2023 yılı sanat ödülünü, edebiyata ve sanatçılara yaptıkları katkılardan dolayı Çiğli Belediyesi’ne vermeyi uygun gördü.

Yazarlarımızın tespiti, ödüle layık görmesi Çiğli Belediyesi’nin kültür ve sanata yaptığı katkıların ve kattığı değerlerin bir göstergesi.

Çiğli Belediye Başkanlığı koltuğuna oturalı henüz bir ay bir olmamış olan genç Başkan Onur Emrah Yıldız, Çiğli Belediyesi’nin aldığı ödülle ilgili bir açıklama yapıp, basına geçmesi doğal olarak haklı eleştirilerin de odağı haline getirdi kendisini.

Başkan Yıldız’ın basına geçilen açıklaması: "Baykurt’un “Eğer kitaplığınız olursa, yolunuz, çeşmeniz, köprünüz de olur” sözünü hatırlatarak; eğitimin, kültür ve sanatın toplumsal kalkınmanın önünü açacak büyük bir mücadele aracı, önemli bir anahtarı olduğuna dikkat çekti.

Çiğli’nin kültür ve sanat alanında, pek çok kulvarda büyük yetenekler taşıdığını, ilçenin kültürel mirasının gücünü vurgulayan Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, “Şehirler, kültürel miraslarını koruyabildikleri ve yaşatabildikleri sürece tam anlamıyla bir yaşam alanına dönüşebilir. Çiğli Belediyesi olarak, biz de bu bilinçle kentimizin kültürel mirasına sahip çıkmak, sanata ve sanatçılarımıza hak ettiği değeri vermek ve vatandaşlarımızın sanat ve edebiyatla bağını güçlendirmek için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Ahmed Arif Kültür ve Sanat Merkezi Projemizi bu noktada çok önemsiyorum. Belediyemizin adına ‘Roman Ödülü’ düzenlediği, Fakir Baykurt’un kurucusu olduğu bir oluşumdan böyle anlamlı bir ödül almak hepimizi mutlu etti.”

Nokta!

Ödülü alan kim Çiğli Belediyesi!

Ödülün verilmesine neden olan kültür ve sanata katkıların yapıldığı tarih ne?

2023!

2023 yılında Çiğli Belediye Başkanı kim?

Utku Gümrükçü!

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, kendisinden daha fazla CHP’de siyaset yapmış, kendisinden önce Çiğli Belediye Başkanlığı yapmış olan Utku Gümrükçü’yü ödül töreninden haberdar etmiş mi?

Sanmıyorum!

Gümrükçü’nün başkanlığı döneminde kültür ve sanata koymuş olduğu katkılardan dolayı gelen ödüle sebep olmasından dolayı bir teşekkür mesajı var mı?

O kesin yok!

Genç Başkan Yıldız, siyasette senden daha çok çalışmış, daha çok ter dökmüş ve daha çok mücadele etmiş siyaset büyüklerine saygı duymaya çalışmalısın.

Genç Başkan Yıldız, siyasette iyi şeyler yapanlara ve hele ki kendi partinden birisi ise teşekkür etmeyi unutmayacaksın.

Yoksa bu genç yaşında 5 yıl belediye başkanlığı yaptıktan sonra seni kimse hatırlamaz.

Hatırlayamadığı için de ne saygı duyabilir, ne de teşekkür edebilir!

onur-emrah-yildiz.jpg

avrupa-turkiyeli-yazarlar-grubu-1.jpg

avrupa-turkiyeli-yazarlar-grubu-2.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.