Başkan Şahin: Belediyenin borcu 110 milyon TL'yi aştı

Başkan Şahin: Belediyenin borcu 110 milyon TL'yi aştı

MHP Balçova İlçe Başkanı Fazıl Şahin, 2022 Belediye Bütçesi ve İstinye Park alışveriş merkezinin bulunduğu bölgenin içkili alan ilan edilmesi ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balçova İlçe Başkanı Fazıl Şahin'in 2022 Belediye Bütçesi ve İstinye Park alışveriş merkezinin bulunduğu bölgenin içkili alan ilan edilmesine ilişkin gerçekleştirdiği basın açıklaması şöyle:

"Geçtiğimiz Hafta Balçova Belediye Meclisinde 2022 Yılı Bütçesi Cumhur İttifakının bütün uyarılarına rağmen CHP ve İP meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi. Belediye Borçlarının 110 Milyon TL’yi aştığı ortaya çıktı. 17 Yıldır Balçova'da hüküm süren Çalkaya ailesi kötü yönetimlerinin üzerini örtmek için sürekli Merkezi yönetimi suçlamaktadırlar. Türkiye’de 400 den fazla Belediye Çöp Toplama Bedelini tahsil etmezken Balçova Belediye Başkanı Vatandaştan Aldığı çöp toplama bedeli ve Emlak vergilerine yapılan %25 zamla Halkçı olduğunu iddia etmektedir.

ŞEFFAFLIK SLOGANLARI ATARKEN ÖRTÜLÜ SANSÜR UYGULADILAR

Yaptıkları en ufak şeyleri Basın -Halkla ilişkiler biriminin çalışmaları ile allayıp pullayıp vatandaşın gözünü boyadılar. Şeffaf Bir belediye yönetimi olduklarını her yerde ve her fırsatta dile getirdiler. Belediye bütçesini , Meclis Denetim raporlarını ve Sayıştay Raporlarını asla paylaşmadılar. Belediyenin WEB sitesinde bunların hiçbirini göremezsiniz. İzmir’de bulunan 30 İlçede Meclis toplantılarını canlı yayınlamayan 5 ilçeden biridir Balçova .Bırakın canlı yayını çektiği Meclis toplantı görüntülerini internete koymaktan korkan bir yönetim tavrı sergilemektedir Başkan Çalkaya. 2 ay önce Mecliste Canlı yayın kararı alan Başkan Çalkaya yönetimi ne hikmetse 10 yaşındaki çocukların bile telefonundan canlı yayın yaptığı günümüzde Meclis Toplantılarını bir türlü canlı yayınlayamadı. Bu kadar basit bir şeyin yapılmaması ya acizlik yada samimiyetsizliktir.

HALKÇI OLDUĞUNU İDDİA EDİP HALKA GİTMEKTEN KAÇTILAR

Kanuna göre İçkili Alanları tespit etme yetkisi Belediye Meclislerindedir ancak Belediye bunu yaparken Emniyet Müdürlüğüne Genel Güvenlik ve Asayiş durumu hakkında görüş sorar ve karar verirken bu görüşü dikkate alır.

658bbabf-a404-4fe9-ad48-94c3cb770a85.jpg

Balçova Belediyesi de Mithatpaşa Caddesi çift numaralar Fahrettin Altay Meydanı NO:2’den Ata Caddesi Döner Kavşağına kadar NO:20’de dahil , Şehit Binbaşı Ali Resmi Tufan Caddesi Tek numaraların tamamı , Gazi Osman Paşa sokak tek numaraların tamamı ile Mithatpaşa Caddesi tek numaraların tamamına Alkol ruhsatı verilmesi için Emniyet Müdürlüğüne . Yani Hastanenin Karşısına ve Konutların altına ve de İstinye Park alışveriş merkezinin bulunduğu alan için Emniyete görüş soruyorlar. Emniyet Müdürlüğü de Hastanelerin Yakınına ,Yoğun Konut Bölgelerinde ‘’İçkili Yer Bölgesi’’ ilan edilmesinin Genel Güvenlik ve Asayiş açısından Uygun olmadığını bu kavramların dışında kalan İstinye Park bölgesinde ise Genel Güvenlik ve Asayiş açısından sorun olmayacağını yazı ile bildirir. Güvenlik Kıstaslarına Uymayacağını bile bile sırf İstinye Park Alışveriş Merkezini İçkili Yer Bölgesi ilan edebilmek için , Emniyete bir sürü yer ile ilgili görüş sorarak yaptıkları işe kılıf hazırlamışlardır. Bak işte biz bir sürü yer için Emniyet Müdürlüğüne görüş sorduk ama tek uygun yer burasıydı demek için hazırlanan kılıf.

Emniyet Müdürlüğünün sadece görüşü alınıyor. Karar yetkisi Belediye Meclisinde . AK Partili ve MHP’li meclis üyelerimiz uyarıyor. ‘’Gelin Halka Soralım ‘’ diyorlar. Yani Plesibit yapalım ,sandığı koyalım halk karar versin , halk ne karar verirse başımızın üstünde yeri var diyorlar. Ama her zaman ki operasyon başlıyor. Merkezi hükümet suçlanıyor. Biz burada Alkollü Bölge ilan etmez isek bu adamlar gider Ankara’dan alır diyor CHP’li Belediye Başkanımız ve CHP’li Meclis üyeleri. Arkadaşlarımız bir kez daha uyarıyor ; ‘’Burayı İçkili Bölge ilan ettiğinizde İstinye Park Alışveriş Merkezi sahibi dükkanları kiraya verirken Alkol ruhsatı garanti diye Kirayı daha fazla alacak siz bir kişiyi zengin ediyorsunuz , Eğer Ankara’dan Turizm Bakanlığından Alkol ruhsatı alınırsa Ruhsatı işletmeci/kiracı 1 Dükkan için alacak ve Bakanlıktan Ruhsat almak için bir çok kıstas var istediği her dükkanı Alkollü yer yapamayacak diyorlar. İyi Parti Meclis üyemiz ise gönlü razı gelmese de İttifak oldukları için CHP ile aynı yönde oy kullanacağını ifade etti. Halkçı ve Şeffaf olduğunu iddia eden Belediye Yönetimi ve CHP meclis üyeleri oy çokluğu ile karar alarak Halktan kaçtılar. Balçova Belediyesinin Halka hizmetten yoksun Bütçesi ve İstinye Park’ın Alkollü alan ilan edilmesi ile ilgili durumu Balçovalıların takdirine bırakıyorum."

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.