Başkan Soyer, Macaristan'da genç istihdamını konuştu

Başkan Soyer, Macaristan'da genç istihdamını konuştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin Macaristan'ın Vişegrad şehrinde düzenlenen Büro Toplantısı’nda genç istihdamına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin (YBYK) 26-28 Ekim 2021 tarihleri arasında Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenecek Genel Kurul'dan önce Macaristan'ın Vişegrad şehrinde yapılan Büro Toplantısı tamamlandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Bölgeler Meclisi Başkan Yardımcısı ve Kongre’nin Türkiye'den tek encümen üyesi olduğu Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin iki gün boyunca devam eden Büro Toplantıları’nda 2021 bütçesi değerlendirilerek, 2022 ile 2023 bütçesine projeksiyon tutuldu. Ayrıca 2021’de Avrupa’da gerçekleşen yerel ve bölgesel seçimlere ilişkin hazırlanan raporlar değerlendirildi.

Başkan Tunç Soyer’in başkan yardımcılarından biri olduğu Bölgeler Meclisi Büro Toplantısı’nda ise 26-28 Ekim 2021 tarihleri arasında Fransa'nın Strazburg kentinde yapılacak 41. Genel Kurul toplantısının gündem maddeleri görüşüldü.

Toplantıda “bölgeler arası ve sınır ötesi işbirliğiyle genç nesillerin istihdamının kolaylaştırması için yaşam boyu eğitim modellerinin geliştirilmesi” konusunun 41. Genel Kurul gündemi içerisinde yer alması onaylandı.

s815611.jpg

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi

Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi (YBYK), Avrupa Konseyi’nin yerel ve bölgesel politikalarını belirlemekten sorumlu organıdır. 47 üye devletten 150 binin üzerinde yerel yönetimi temsil eden Kongre, yerel ve bölgesel yönetimlere ilişkin politikaların çerçevesini belirleyen sözleşmeler hazırlar ve bunların uygulanmasını sağlar.

Kıtadaki yerel ve bölgesel yönetimin seçilmiş temsilcilerinin sorunlarını tartıştıkları, deneyimlerini paylaştıkları ve görüşlerini hükümetlere ifade edebildikleri bir forum ortamı oluşturan Kongre, başta diğer Avrupalı kurumlar olmak üzere ulusal ve uluslararası organizasyonlarla yakın işbirliği içindedir. Türkiye’nin kurucu üyelerinden olduğu Avrupa Konseyi kıtada barış ve istikrarın yapıtaşı hedeflerini belirler ve politikalara yön verir.

Konsey’in ana hedefleri arasında üye ülkelerde yerel ve bölgesel demokrasinin güçlendirilmesi, hukukun üstünlüğünün düzenlemesi ve temel özgürlüklerin korunması yer alır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.