BODRUM ODA ORKESTRASI

BODRUM ODA ORKESTRASI

Pandemi nedeniyle uzunca bir aradan sonra Bodrum Oda Orkestrası sanatseverlerin ilgisini çekecek bir programla Bodrum’lu izleyicilerin karşısına çıkacak.

Orkestra, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle 2 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 20.30 da Bodrum Herodot Kültür Merkezinde bir konser verecek. Konseri Devlet Sanatçısı Gürer Aykal yönetecek mandolin sanatçısı ve aynı zamanda tıp doktoru olan Bülent Yazıcı ve keman sanatçısı Cihat Aşkın da solist olarak bu konserde yer alacaklar.

.jpg
Orkestranın konzertmeisteri ise Sema Korkut. Bu konsere, Bant Boru , Emak , Hakkı Mandalinci , Mandarin Resort Otel, Turgutreis Beton , AEM Mimarlık, Nergiz Karatoprak , FC Group Gayrimenkul,Bodrum Begonvilcisi, Zehra Mercan gibi kişi ve kuruluşlar da katkıda bulundular.
Konserde AlbinoniAdagio, Vivaldi mandolin konçertosu ve yine Vivaldi’nin çok sevilen bir eseri olan Mevsimler’i seslendirilecek.
Herodot Kültür Merkezinin koltukları % 50 boş bırakılarak satışa sunulmuştur.
Ayrıca, Pandemi nedeniyle Kültür Merkezi girişinde kontrollar yapılacak aşı ve PCR testleri yapılmayanlar konsere katılamayacaklardır.
Bilgi ve bilet satışı için: İmge kitabevi 0252.317 05 93,

-001.jpg

Konserin Sanat Koordinatörü aynı zamanda Bodrum’lu olan emekli Kontrbas sanatçısı Numan Pekdemir’in düşünceleri şunlardır.

‘Bodrum Oda Orkestrasının amaç ve hedeflerinden biri de Bodrum’a yerleşik olarak kurulmasının gerekli olduğuna inandığımız ‘Bodrum Senfoni Orkestrası’nın temelini oluşturmaktır. Bodrum Belediyesinin son zamanlarda bu alanda yaptığı çalışmalar takdir edilmekle birlikte, bu girişimlerin sonucu Bodrumlular ve sanat kamuoyu tarafından heyecanla beklenmektedir.
Bilindiği gibi günümüzde şehirler, kültür yatırımlarıyla kazanımlar sağlamakta, daha ön plana çıkmakta ve kent olduklarını kanıtlamaktadırlar. Bu bakımdan, kentler kültür kurumlarıyla var olurlar ve yaşarlar.

Pandemi başladıktan sonra kalan konserlerimizi iptal etmiştik. Şimdi tekrar başlıyoruz. Konserlerin başlaması için Bodrumlu sanatseverlerden çok sayıda mesaj aldık ve değerlendirdik.
Bu konserin gerçekleştirilmesinde verdikleri destek için; Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne, Bodrum Belediyesine Başkan Sayın Ahmet Aras’a, sponsorlarımıza, katılan sanatçılarımıza ve Bodrum’lu değerli sanatsever dostlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Vivaldi akşamı olarak ta değerlendirdiğimiz bu konser yanan ormanlarımıza adanmıştır. Ormanlarımızla birlikte maalesef insanlarımızı da kaybettik. Bu yangınlarda ormanın esas sahibi olan canlar da öldü. Üzgünüz. Önümüzdeki Yaz döneminde Bodrum Kalesin de yapacağımız bir konserin gelirini Bodrumda yeniden düzenlenecek bir orman alanı için kullanmak istiyoruz.Umarız Ükemiz bir daha böyle durumlarla karşılaşmaz’

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum