Bombacı Cumhuriyet Muhabiri İddiasına Gazeteden Sert Cevap

Bombacı Cumhuriyet Muhabiri İddiasına Gazeteden Sert Cevap

Sosyal medyada ortaya atılan yalan bir iddia sonucunda hükümete yakınlığıyla bilinen gazeteler bombayı patlatan şahsın Cumhuriyet Muhabiri olduğu başlıklı haberleri yayınlamaya başladı.

Sosyal medyada ortaya atılan yalan bir iddia sonucunda hükümete yakınlığıyla bilinen gazeteler bombayı patlatan şahsın Cumhuriyet Muhabiri olduğu başlıklı haberleri yayınlamaya başladı.

Ankara'da bombayı patlatan şahısın Balıkesir üniversitesi öğrencisi S. D. olduğu iddia edilirken. S. D.'nin daha önce PKK propagandasından yargılandığı ifade edildi. Sosyal medyada S. D.'nin yargılanmasından sonra bir süre Cumhuriyet Gazetesi adına çalıştığı iddialarına dayandırılan haberleri yapan gazeteler sosyal medyada Can Dündar'a sorulan S. D. gazetenizde mi muhabirlik yaptı tarzı soruları Dündar'ın cevaplamaması dayanak olarak gösterdi. Hatta bazı iddialar o kadar ileriye gitti ki eylemi gerçekleştirdiği iddia edlien S. D.'nin bomba yüklü aracını Cumhuriyet Gazetesi'nin otoparkında beklettiği iddia edildi

Haberlerin bu sitelerde yer almaya başlamasının ardından Cumhuriyet Gazetesi'nden jet hızında açıklama geldi. Gazete adına yapılan açıklamada; "Ankara katliamının üzerinden saatler geçmeden bir yalan haber dolaşıma sokuldu" denilerek; "Bizim ne Güneydoğu’da ne herhangi başka bir yerde ve herhangi bir zamanda bahsedilen isimde bir muhabirimiz olmadı. Dahası bırakın bombalısını, benzinli araç konulacak bir otoparkımız da yok." denildi.

"Gerçekleri yazmamızdan rahatsız olan bulanık bir operasyon merkezi var" cümlesiyle devam eden açıklama şu şekilde devam etti; "Buna karşın, bu tezviratı yayanların neleri var; ona bakalım: Gerçekleri yazmamızdan rahatsız olan bulanık operasyon merkezleri var. Bu merkezlerde üretilip tetikçiler aracılığıyla dolaşıma sokulan zavallı planları var. Gazetemizin tarihinde çok sık karşılaştığımız türde karalama kampanyaları, saldırı, suikast kışkırtmaları var. Cumhuriyet, bu kör şiddet eylemini lanetlerken, o eylemle arasında bağ varmış algısı yaratmaya çalışanları da nefretle kınıyor. Ülkenin yöneticileri ve resmi-gönüllü istihbaratçıları, gazetemizi karalamaya, yöneticilerimizi tutuklamaya, yazarlarımıza saldırmaya harcadıkları gayretin pek azını Başkent’e dek uzanan canlı bombaları bulmaya harcasa, belki bugün daha huzurlu bir ülkede yaşıyor olurduk. Bu vesileyle Ankara saldırısında yaşamını yitirenlere rahmet, yaralılara şifa, tüm halkımıza sabır, metanet, dirayet ve birlik diliyoruz."

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.